به گزارش افکارنیوز،در جریان معاملات روز چهارشنبه فرابورس ایران، تغییر مالکیت ۱۰۱.۲میلیون اوراق بهادار رقم خورد.

امروز به‌دنبال تغییر مالکیت بیش از ۱۰۱.۲ میلیون اوراق بیشترین حجم معاملات به نماد حق تقدم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با جابه جایی ۹.۶۷ میلیون سهم تعلق گرفت و شاخص فرابورس نیز با اندکی کاهش به ۷۷۶.۱ واحد رسید.

در پایان معاملات سومین روز اردیبهشت همچنین ۷۰۰.۷ میلیارد ریال سهم در ۴۴ هزار و ۸۳۹ نوبت معاملاتی داد و ستد شد که توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و پالایش نفت لاوان به ترتیب با ۸۴ و ۷۹.۹ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

بر اساس این گزارش به دنبال بازگشایی نماد معاملاتی شرکت سیمان لار سبزوار پس از برگزاری مجمع عمومی، این نماد با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد به بازار بازگشت و با ۹.۷۲ درصد افزایش قیمت مواجه شد؛ پس از آن بیمه نوین، نیروسرمایه، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و بیمه «ما» از بیشترین رشد قیمت برخوردار شدند و بیشترین کاهش قیمت هم نصیب صنعتی مینو و مهندسی ساختمان تاسیسات راه‌آهن شد.

از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی و در بخش اوراق با درآمد ثابت، بیشترین حجم معاملات به خرید و فروش ۳۶ هزار و ۹۹۵ برگه گواهی سپرده انصار تعلق یافت و در بازار ETF هم بیشترین حجم معامله را جابهجایی ۲۰۴ هزار و ۱۲۸ واحد صندوق قابل معامله سرمایهگذاری اطلس به خود اختصاص داد. امتیاز تسهیلات مسکن نیز به قیمت ۷۰۵ تا ۷۲۹ هزار ریال مبادله شد