به گزارش افکارنیوز، ابوالفضل قناعتی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درمورد مطالباتشان در حوزه حمل و نقل از دولت گفت: در حدود ۱۲۰ میلیون از مطالبات شهرداری توسط دولت پرداخت شده است.

قناعتی در همین زمینه افزود: دولت فعلی ۱۲۰ میلیون از مطالبات شهرداری که در حوزه مترو ۵۰درصد و حوزه اتوبوس‌رانی ۵/۸۲ درصد بود که بر عهده دولت قبلی بود را پرداخت کرد، البته این رقم در مقابل در این حجم کاری پاسخگوی مطالبات شهرداری نبوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری بابت جریمه خودرو از دولت طلب قانونی دارد گفت: شهرداری در خصوص مطالبات قانونی خودش در خصوص جریمه چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان از دولت طلب قانونی دارد، این طلب در خصوص جریمه خودرو است که به حساب دولت ریخته شده و دولت هم موظف است این پول را برگرداند.

قناعتی اضافه کرد: در خصوص خطوط مترو که آنچه تعهد دولت بوده نسبت به شهرداری هنوز محقق نشده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل عنوان کرد: در جلسه‌ای که در شورا داشتیم نماینده شهرداری در صحن شورا اعلام کردند که دولت در حدود ۱۲۰ میلیون تومان کمک به شهرداری کرده است، این شروع بسیار خوبی است و امیدواریم استمرار داشته باشد، اگر دولت کمک کند می‌توانیم در بحثحمل و نقل اقدامات خوبی را در سال ۹۳ انجام دهیم.

ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران که معتقد است مصوبه شورا در خصوص افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی باید از اول اردیبهشت اجرایی می‌شد، گفت: کرایه‌ها قرار بود که طبق مصوبه شورا و تایید فرمانداری در تاریخی که مشخص شده بود اجرایی شود ولی دولت از شهرداری درخواست کرد که فعلا افزایش کرایه را نگه دارد و بعد از هدفمندی انجام دهد که تغییرات دوبار انجام نشود.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با اعلام اینکه تصمیم جدیدی برای افزایش مجدد کرایه‌های تاکسی نداریم، افزود: مصوبه شورا قابل اجرا است ضمن اینکه افزایش مجدد نداریم و این نرخ هایی که اعلام شد با لحاظ کردن هدفمندی یارانه ها در نظر گرفته شده است البته قرار شد اگر عددی که دولت در بحثحامل‌های انرژی برای بنزین اعلام می‌کند زیاد باشد، شهرداری لایحه اصلاحیه نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی را ارسال کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم دولت در خصوص برق مترو که هزینه زیادی را به شهرداری تحمیل میکند یارانه مناسبی را در نظر بگیرد تا شهرداری بتواند پاسخگو این هزینه باشد.