افشین روغنی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ملزم به جلوگیری از تردد تریلرهای غیر استاندارد در جادههای کشور شده است.

به گزارش مهر، وی افزود: خودروسازان نیز ملزم شده اند تا چند روز آینده تدابیر خاصی را برای اصلاح این نوع خودرو اعلام کنند، ضمن اینکه فراخوانی نیز برای کاهش خطرات و انجام اصلاحات و تعمیرات لازم بر روی این خودرو ها منتشر شده است.

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع از تردد ۱۶ هزار دستگاه کامیون هوو در جاده های کشور خبر داد و گفت: با انتشار این فراخوان، تا کنون ۳ هزار دارنده خودرو هوو به خودروساز مربوطه مراجعه کرده اند.

به گفته وی، ایران خودرو دیزل به عنوان متصدی واردات این نوع خودرو هر چند نقص فنی کامیون هوو را نپذیرفته و علت بروز این حوادثرا استفاده از تریلرهای غیر استاندارد دانسته اما در صورت مراجعه دارندگان کشنده این نوع خودروها، برای تعمیر هر هوو هزینه‌های استاندارد سازی را تقبل کرده است.

روغنی از فعالیت برخی کارگاه‌ها و آهنگریهای تریلرساز در کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر ۵ کارخانه اقدام به ساخت کشنده استاندارد در کشور می کنند اما تعدادی نیز در کارگاهها و آهنگریهای غیر مجاز ساخته می شوند که اغلب این حوادثنیز ناشی از همین تریلرهای غیر استاندارد بوده اند.

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع و معادن عنوان کرد: بسیاری از رانندگان کامیون هوو از تریلرهای غیراستاندارد استفاده می کنند که برخورد قانونی با این کارگاهها در دستور کار قرار گرفته است.

وی از ممنوعیت واردات این نوع کشنده خبر داد و گفت: با پیگیری های وزارت صنایع از سال ۸۷ تاکنون ورود کامیون هوو به کشور ممنوع شده است و این تعداد خودروی هوو در حال تردد در کشور از سالهای قبل از آن وارد شده اند.

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنایع مدعی شد: با توجه به تولید خودروهای بی کیفیت در چین، اجازه ورود خودروی چینی به ایران را نمی دهیم و به طور کلی، وزارت صنایع برای ورود هیچ کالاهای بی کیفیتی به کشور مجوز نمی دهد.

روغنی افزود: از آنجایی که صاحبان این خودروها مردم هستند و نمی توان در زمان حاضر کامیون هوو را از رده خارج کرد، باید با استانداردسازی مدام منتظر اتمام دوره فعالیت و از رده خارج شدن آنها بود.

وی با استناد با آمار پلیس راه، اعلام کرد که سهم خودروهای هوو با کشنده هایشان از کل تریلرهای در حال تردد در کشور ۱.۷ درصد است اما ۹.۱ درصد کل تصادفات جاده ای مربوط به کل کامیونها و تریلرها را به خود اختصاص داده است.