به گزارش افکارنیوز، سرهنگ علی زارعی با بیان این مطلب افزود: پس از کسب اخبار و اطلاعات متعدد از منابع مردمی مبنی بر اینکه در یکی از بانک های شهرستان بهار، توسط کارمندان شعبه، اختلاس و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی مشتریان صورت گرفته، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در نتیجه تحقیقات به عمل آمده و مشخص شدن صحت موضوع، مراتب به سرپرستی بانک مربوطه اطلاع داده شد که واحد انفورماتیک بانک پس از بررسی حساب های مشتریان اعلام کرد که یکی از کارکنان بانک اقدام به اختلاس کرده است.

بررسی های کارشناسان نشان داد، معاون شعبه طی چند مرحله مرتکب اختلاس و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی مشتریان شعبه شده که با هماهنگی مقام قضایی، متهم دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بهار گفت: در تحقیقات فنی و پلیسی صورت گرفته از متهم، وی به بزه انتصابی و اختلاس مبلغ هفت میلیارد ریال از شعبه اعتراف کرد.

زارعی افزود: تمامی مبالغ برداشت شده توسط متهم به حساب همسرش واریز می شد و وی نیز با مبالغ واریزی تعدادی خودرو، خانه و مقداری طلا و جواهر خریداری کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی، در راستای توقیف تمامی اموال منقول و غیرمنقول متهم ردیف اول و هم دست وی از حساب های بانکی نامبردگان اقدام شد.متهم ردیف اول با قرار ۲۲ میلیارد ریال روانه زندان شد و تحقیقات برای شناسایی متهمان احتمالی دیگر نیز ادامه دارد.