به گزارش افکارنیوز، بلومبرگ اعلام کرد: سفته بازان طلا برای دومین هفته پیاپی در مورد چگونگی تغییر قیمت ها اشتباه قضاوت کردند، زیرا چشم انداز کاهش محرک های پولی توسط بانک مرکزی آمریکا موجب کاهش قیمت طلا در معاملات آتی شد.

گردانندگان پول در صندوق های سرمایه گذاری، بیش از آنکه طلا بفروشند، طلا خریدند به طوری که خالص خرید طلا به امید افزایش قیمت در آینده در هفته منتهی به شش مه(۱۶ اردیبهشت) به بیشترین میزان از ماه فوریه(بهمن) رسید. فردای آن روز(هفت مه)، پس از آنکه رییس بانک مرکزی آمریکا ژانت یلن، چهار بار کاهش میزان خرید ماهانه اوراق قرضه از ماه نوامبر(آبان) تاکنون را به دلیل وجود نقاط قوت کافی و قابل اتکا در اقتصاد داخلی، مناسب اعلام کرد؛ قیمت ها بیشترین کاهش خود در سه هفته اخیر را تجربه کرد.

در طول ۱۴ هفته از ماه ژانویه(۱۱ دی) به بعد، سرمایه گذاران با هفت بار پیش بینی نادرست، ۵۰ درصد در پیش بینی های خود اشتباه کرده اند.

قیمت ها که در تاریخ ۱۷ مارس(۲۶ اسفند ۹۲) به رکورد شش ماه رسیده بود، دوباره ۸.۹ درصد کاهش یافت.

یلن در تاریخ هفت مه(۱۷ اردیبهشت) به کنگره گفت: در حالی که هزینه های استقراض(نرخ های بهره) برای مدت قابل توجهی نزدیک صفر خواهد بود، سیاستگذاران بانک مرکزی به کاهش شتاب خرید اوراق قرضه، براساس زمانبندی برنامه ریزی شده، ادامه خواهند داد.

هفته گذشته میلادی، قیمت طلا در معاملات آتی بازار کامکس نیویورک ۱.۲ درصد کاهش یافت و به یک هزار و ۲۸۷ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس رسید و در ساعت ۱۱:۲۶ صبح امروز(دوشنبه) به وقت سنگاپور نیز هر اونس طلا در بازار کامکس، به قیمت یک هزار و ۲۸۷ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

هفته گذشته میلادی، شاخص اس.اند.پی ۲۴ قلم کالا در معاملات تحویل فوری شش دهم درصد کاهش پیدا کرد، در حالی که شاخص ام.اس.سی.آی تمام بازارهای سهام جهان سه دهم درصد کاهش را تجربه کرد