به گزارش افکارنیوز، حسین حاجی دلیگانی یکی از طراحان استیضاح وزیر نیرو، با اشاره به آخرین وضعیت استیضاح چیت‌چیان در مجلس، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است نشستی بین ضرغام صادقی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نیز استیضاح‌کنندگان چیت‌چیان برگزار شود.

وی افزود: قرار است این نشست در روز دوشنبه هفته آینده ۲۹ اردیبهشت برگزار و وضعیت استیضاح وزیر نیرو در مجلس تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس، اظهار داشت: قرار است در این نشست چیت‌چیان توضیحاتی را در مورد اقداماتش در زمینه حفر تونل گلاب ۲ که به انتقال آب از استان‌های اصفهان، چهار محال و بختیاری و خوزستان مربوط است به استیضاح‌کنندگان ارائه کند که اگر توضیحات وی قانع‌کننده باشد، نمایندگان استیضاح‌کننده از استیضاح‌شان صرف‌‌نظر می‌کنند، در غیر این صورت، استیضاح به جریان می‌افتد.

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: بنده معتقدم چیت‌چیات آدم خوبی است، اما از او می‌خواهم که برای اتخاذ تصمیماتش از اطلاعات درستی استفاده کند و مبنای تصمیماتش را براساس اطلاعات صحیح قرار دهد. البته این توصیه نه تنها باید در این مورد اخیر، بلکه در تمامی موارد باید رعایت شود.

حسین حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس و یکی از طراحان استیضاح وزیر نیرو از تشکیل کمیته‌ای ۳ نفره برای بررسی استیضاح چیت‌چیان خبر داده بود.

امیر عباس سلطانی نماینده مردم بروجن در مجلس هم در گفتوگوی دیگری به خبرنگار پارلمانی تسنیم، در مورد علل طرح استیضاح وزیر نیرو گفته بود که وزارت نیرو به تازگی اقدام به حفر تونل آب بین استانهای خوزستان و چهار محال و بختیاری کرده که این موضوع مشکلاتی را برای اهالی این مناطق ایجاد کرده و با وجود درخواستهای مکرر از وزیر نیرو برای توضیح در مورد آن، با پاسخهای قانعکنندهای مواجه نشدیم که این موضوع مهمترین دلیل استیضاح وزیر نیرو است.