به گزارش اداره كل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شب گذشته(يكشنبه ۲۱ ارديبهشت ماه) در دومين همايش همبستگي ملي و رونمايي از آثار فرهنگي هنري ايران كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، با حضور وزير ورزش و جوانان، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، جمعي از نمايندگان مجلس، رئيس فدراسيون فوتبال، كادر فني و بازيكنان تيم ملي فوتبال، سفراي كشورهاي برزيل، آرژانتين و كره جنوبي، جمعي از هنرمندان و پيشكسوتان ورزش كشور، تفاهم نامه اي سه جانبه بين همراه اول، فدراسيون فوتبال و شركت فناپ براي حمايت از تيم ملي فوتبال در جام جهاني۲۰۱۴ برزيل و حمايت از تمامي تيم هاي ملي فوتبال ايران تا پايان سال ۹۳ امضاء شد.

در این مراسم علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین گفت: امروز وقتی بحثاتحاد ملی پیش می¬آید، وقتی فرزندان شما آثار مهمی با موضوع ورزش خلق می کنند، همه دست به دست هم می دهند تا این حمایت های بزرگ از ورزش صورت گیرد. امروز رئیس جمهور محترم به وزیر ورزش مأموریت دادند که از تیم ملی باید حمایت شود. وزیر محترم ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی را با این مضمون تشکیل می دهد. نمایندگان محترم مجلس بخصوص فراکسیون ورزش اعلام کرده اند در هر زمینه ای کمک می کنند.

کفاشیان افزود: سازمان میراثفرهنگی، دستگاه های اقتصادی همچون همراه اول و بانک پاسارگاد دست به دست هم داده اند که از تیم ملی فوتبال و این آثار هنری - فرهنگی که امروز رونمایی می شود، حمایت کنند. ما همراه اول را یک مجموعه اقتصادی صرف نمی بینیم، بلکه بعنوان مجموعه ای می بینیم که منافع ملی را دنبال می کند.

وی گفت: امروز تعدادی از هنرمندان آثار هنری خود را با عشق و علاقه بدون هیچ چشم داشتی اینجا آورده اند. این عزیزان این رویداد(جام جهانی۲۰۱۴) را در آثار خود آورده اند که امشب رونمایی و تقدیر می شود.


در ادامه مراسم، مهندس وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول، با اشاره به بیستمین سالگرد راه اندازی شبکه همراه اول اظهار داشت: ما در همراه اول ۲۰ سال است که توفیق خدمت رسانی به مردم را داریم. بیش از ۶۴ میلیون سیم کارت به نام مشترکین همراه اول ثبت شده و بالغ بر ۶۳ درصد کاربران تلفن همراه در کشور، از خدمات شبکه همراه اول استفاده می کنند.

صدوقی گفت: بزرگترین توفیق ما ارائه خدمت به مردمی است که بزرگترین علاقه و عشقشان فوتبال است. وظیفه خود دانستیم در حرکت حمایت از تیم ملی فوتبال مشارکت کنیم. همراه اول یک چشم انداز دارد که آن «محبوب ترین شرکت ایرانی» است. حرکت در راه عشق و علاقه مردم، می تواند به ما کمک کند که به این چشم انداز نزدیک شویم.

وی افزود: قصد داریم به عنوان کوچکترین عضو این حرکت ملی باشیم. در این راستا قدم برداشته و سعی کردیم در این اقدام زیبا که نه یک حامی بلکه چند حامی و مردم از تیم ملی حمایت کنند، مشارکت کنیم و در این فرصت کوتاه، بستری از طریق شبکه تلفن همراه فراهم تا از تیم ملی حمایت شود.

صدوقی ضمن تشکر از دست اندرکاران این اقدام ملی، بخصوص رئیس فدراسیون فوتبال، اظهار امیدواری کرد: امیدواریم این حمایت به نحو احسن در راستای توسعه و توفیق تیم ملی فوتبال انجام شود و همراه اولی که در کنار مردم است، بتواند این نزدیکی و همراه بودن را سرمایه ای کند برای حمایت از تیم ملی؛ تا حرکتی شکل بگیرد که همه مردم نیز براحتی بتوانند از طریق تلفن همراه، حمایتی در شأن تیم ملی انجام دهند.

در ادامه اين همايش ملي، آثار فرهنگي و هنري هنرمندان كشور كه با موضوع جام جهاني ۲۰۱۴ برزيل خلق شده است، رونمايي شد و پديد آورندگان اين آثار مورد تقدير قرار گرفتند. همچنين طي مراسمي از ترانه تيم ملي با صداي احسان خواجه اميري رونمايي شد و از اين خواننده محبوب تقدير بعمل آمد.