به گزارش افکارنیوز، نعمت اله ترکی عضو ستاد تنظیم بازار، از آمادگی کامل برای برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مطابق گذشته، در سال جاری نیز این نمایشگاه با هدف تأمین نیاز مردم برای استقبال از ماه مبارک رمضان در ۲۵ نقطه از استان تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاریخ برگزاری این مراکز عرضه مستقیم از اول تیر ماه است که ۵ نمایشگاه در شهر تهران و ۲۰ نمایشگاه در استان تهران وظیفه عرضه مستقیم کالاها را بر عهده خواهند داشت. در این طرح مراکز عرضه مستقیم میوه و تره‌بار نیز فعال هستند. علاوه بر این کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان تهران با حضور اصنافی که مایل به شرکت در این طرح هستند با نصب بنر و پلاکارد به مردم شناسانده می‌شوند.

ترکی افزود: یکی دیگر از مسائل موردبحثدر جلسه تنظیم بازار تأمین کالای ضروری روستاییان بود که مقرر شد تعاون روستایی در حوزه جهاد کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو ستاد تنظیم بازار با اشاره به بحثذخیره‌سازی کالاهای اساسی مثل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج و روغن بیان کرد: پیش‌بینی‌ها انجام و نسبت به ذخیره‌سازی میزان لازم اقدام شده است. به صورتی که حدود ۳۰ هزار تن گوشت مرغ منجمد ذخیره‌شده که علاوه بر این حدود ۱۳ درصد نسبت به دوره قبل درزمینهٔ تولید افزایش داشتیم. همچنین با توجه به اینکه مصرف گوشت قرمز فقط از تولید داخل است ضمن ذخیره شدن به‌صورت گوشت گرم نیز عرضه خواهد شد.

به گفته وی، کالاهایی چون برنج، انواع حبوبات و خرما هم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط اتحادیه‌ها و واحدهای صنفی مذکور در مراکز عرضه مستقیم بفروش می‌رسد.

ترکی ضمن تأکید بر اهمیت بازرسین در نظارت از نحوه عرضه و فروش محصولات بیان کرد: حوزه بازرسین به‌صورت گروهی کار خود را آغاز کردند و تقریباً از هم‌اکنون حوزه‌هایی چون سازمان تعزیرات استان، صنعت معدن تجارت، اصناف، بهداشت و درمان و حوزه‌های دیگر که در امر نظارت مثل دامپزشکی مؤثر هستند به‌صورت گروهی کار نظارت را در پیش گرفتند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بررسی‌های انجام‌شده جهت ثبات قیمت‌ها صورت گرفته و هیچ‌گونه افزایش قیمتی را نخواهیم داشت ضمن اینکه اتحادیه‌ها و بازرسین بر عدم گران‌فروشی نیز نظارت می‌کنند.

ترکی با بیان اینکه یارانه مواد لبنی حذف نخواهد شد خاطرنشان کرد: روند کار یارانه به‌صورت قبل ادامه می‌یابد تولیدکنندگان نیز نهاده‌های لازمی را که از قبل تأمین‌شده را از اتحادیه و صنف مواد لبنی دریافت می‌کنند این نهاده‌ها نیز هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشتند.

وی در خصوص رسیدگی به تفاوت قیمت انواع میوه در نقاط مختلف تهران اظهار داشت: بازرسینی به‌منظور رسیدگی به این مشکلات در نظر گرفته شده که به‌صورت منطقه‌ای وارد عمل شدند و در صورت مشاهده گران‌فروشی برخورد قاطع صورت خواهد گرفت. شهروندان نیز با نیز می‌توانند در صورت مشاهده گران‌فروشی یا مشکلاتی از این قبیل با شماره تلفن‌های ۱۲۴ تماس بگیرند تا در اسرع وقت بازرسین در محل‌های موردنظر حضور یابند.