به گزارش افکارنیوز، در این جلسه آخرین وضعیت بازار و مشکلات صنایع مخلتف مورد بحثو تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین در این جلسه قرار شد، ابهامات و مشکلات صنایع از سوی ارکان بازار سرمایه و شرکت‌ها به صورت جدی پیگیری شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به افزایش دامنه نوسان قیمت pvc و پلی پروپیلن(PP) از ۵ به ۱۰ درصد در بورس کالای ایران، مقرر شد، رایزنی ها با دولت برای افزایش دامنه نوسان سایر محصولات ادامه یابد تا قیمت ها به سمت واقعی حرکت کنند.

در این جلسه بحثرعایت نکردن نرخ سود از سوی برخی بانک‌ها مطرح و قرار شد موضوع به بانک مرکزی برای پیگیری‌ لازم منعکس شود.

در این جلسه تصمیماتی در خصوص بازار اتخاذ شد که می‌توان به راه‌اندازی نهاد بازار گردان اشاره کرد.

با توجه به اینکه هم اکنون نهاد بازارگردان در بازار سرمایه ایران وجود ندارد اما اساسنامه و امیدنامه صندوق های بازارگردان به تصویب رسیده است شرکت‌های حقوقی با مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری یا هلدینگ می‌توانند این صندوق‌ها را ایجاد کنند تا نهاد بازارگردان به شکل رسمی در بازار سرمایه ایران راه‌اندازی شود که بدون شک این امر می‌تواند به نقدشوندگی بازار کمک کند.

همچنین در این نشست، چارچوب و مقررات بازار بلوک بررسی و مقرر شد از این پس نقل و انتقال سهام شرکت‌های حقوقی در این بازار جدید انجام شود، به طوری‌که دیگر عرضه‌های بلوکی در بازار خرد انجام نخواهد شد که این موضوع کمک شایانی به بازار خواهد کرد.

در این جلسه مقرر شد، اشخاص حقوقی نسبت به سهام مجموعه خود در بازار حضور داشته و حمایت های لازم را در این خصوص انجام دهند.

در این نشست، انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام در سال گذشته بررسی و قرار شد، این ابزار دوباره در بورس و فرابورس ایران منتشر شود.

همچنین در شرایط کنونی، سازمان خصوصی سازی عرضه های خرد خود را در بازار انجام نخواهد داد، به گونه‌ای که نگرانی در این باره وجود نخواهد داشت.

در این جلسه اصلاح مقررات معاملات اعتباری در بورس مطرح و اعلام شد شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ میتوانند از ظرفیت این مقررات در دریافت تسهیلات از شرکت های کارگزاری اقدام کنند.