به گزارش افکارنیوز، محمدعلی ایلخانی با اعلام امضای توافقنامه‌ای با یک شرکت چینی برای احداثفرودگاه جدید مشهد، گفت: هزینه احداثاین فرودگاه از محل منابع مالی که در اختیار چینی‌ها داریم ساخته خواهد شد.

وی همچنین از علاقمندی یک شرکت فرانسوی برای احداثفرودگاه جدید مشهد به روش BOT نیز خبر داد و گفت: در این زمینه صحبت‌هایی انجام شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها اظهار امیدواری کرد که فرودگاه جدید بتواند با ظرفیت اعزام و پذیرش بالا، فضای متناسب با نشست و برخاست هواپیما و بهره‌مندی از ترمینال‌های مناسب موجب تسهیل در تردد مسافران و زائران بارگاه علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و ارائه خدمات شایسته باشد.

ایلخانی اهتمام به احداثساخت فرودگاه جدید و توسعه فرودگاه فعلی را نشان‌ دهند محبت و علاقمندی شیعیان نسبت به امام هشتم دانست و گفت: ما باید تسهیلات لازم را برای رفت و آمد همه مسافران از هر نقطه از دنیا فراهم و عشق به امام را عشقی بین‌المللی کنیم.

وی ضرورت احداثفرودگاه جدید را انجام پروازهای حال حاضر مشهد از آسمان شهر دانست که ممکن است در آینده با توجه به افزایش روز افزون پروازهای این فرودگاه موجب بروز مزاحمت برای ساکنان این شهر مقدس شود.

ایلخانی در عین حال گفت: فعالیت‌های توسعه‌ ای فرودگاه مشهد متوقف نخواهد شد و بر این اساس در سال جاری ۳۵ میلیارد تومان به احداثپروژه تکنیکال بلاک، توسعه ترمینال پروازهای داخلی و… اختصاص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور سهم فرودگاه مشهد در کنار فرودگاه‌های امام(ره) و مهرآباد در زمینه اعزام و پذیرش مسافر را مورد توجه قرار داد و گفت: در سال گذشته ۵۰ درصد از مسافران توسط این سه فرودگاه جابجا شدند.

به گفته وی، طی چهار سال گذشته میزان اعزام و پذیرش از این فرودگاه ۱۰۰ درصد افزایش یافته است به طوری که در سال ۸۹، سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر و در سال ۹۲ این رقم به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

ایلخانی با قدردانی از عملکرد چلندری مدیرکل سابق فرودگاه مشهد گفت: در این فرودگاه تنها درآمد، نشست و برخاست و تعداد مسافر مهم نیست بلکه با توجه به میزبانی این فرودگاه در مقابل زائران امام رضا(ع)، اداره فرودگاه و احترام به مسافران از اهمیتی مضاعف برخوردار است که باید سرلوحه قرار گیرد.

وی همچنین با معرفی محمدباقر قاسم‌زاده به عنوان مدیرکل فرودگاه مشهد از وی به عنوان فردی اهل فن و متخصص یاد کرد که پیش از این مدیرکل چهارمین فرودگاه کشور از نظر پذیرش مسافر بوده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها در پایان با اشاره به اهتمام دولت تدبیر و امید در بخشهای مختلف اظهار امیدواری کرد؛ با تلاش بیشتر در عرصه فرودگاهی نیز خدمات شایستهتری به مسافران داده شود.