به گزارشافکارنیوز،روز گذشته رئیس شورای رقابت با اعلام قیمت‌ جدید خودورهای داخلی، اعمال استاندار یورو ۴ و نصب ایربگ بر روی خودروها را دلیل اصلی افزایش چشمگیر قیمت‌ها عنوان کرد. این در حالی است که این مسئله نیز با ابهاماتی روبرو است، از جمله اینکه برخی خودروها در حال حاضر با ایربگ و یا با استاندار یورو ۴ عرضه می‌شوند و در واقع افزایش قیمت حاصل از این کار و تغییر تکنولوژی تولید قبلاً بر روی این خودروها اعمال شده بود، اما دوباره در قیمت‌گذاری شورای رقابت بابت اعمال این آپشن‌های اجباری نرخ جداگانه‌ای تعیین شده است.

این در حالی است که وزیر صنعت همواره بر اجباری بودن دو آپشن کیسه هوا و استاندار یورو ۴ تأکید داشته و عنوان می‌کرد که نباید بابت این استاندارد، افزایش قیمتی صورت گیرد.

از سویی، شیوا رئیس شورای رقابت با بیان اینکه مبنای قیمت‌گذاری خودرو استاندارد یورو ۲ بوده است، قبلا گفته بود خودروسازان می‌توانند قیمت استاندار یورو ۴ را بر روی محصولاتشان اعمال کنند و حال با اعمال این استاندارد، در قیمت‌های خودرو بازنگری شده است.

حتی اگر این مسئله را نیز مد نظر قرار دهیم، باید به اختلاف قابل توجه بین هزینه نصب ایربگ بر روی خودروهای مختلف توجه کنیم، به طوری که این هزینه برای برخی خودروها که نیاز به تغییر خاصی در داشبورد جهت نصب ایربگ ندارند، بالاتر از هزینه آن در خودروهایی است که تا کنون ایربگ بر روی آنها نصب نشده است.

شیوا در این مورد توضیح واضحی را به خبرنگاران ارائه نکرد و عنوان کرد که این موضوع را خودروسازان اعلام کرده‌اند. اما باید دید آیا به صرف اعلام خودروسازان، باید هزینه جدید در قیمت‌گذاری محصولاتشان لحاظ شود؟ اگر اینطور است که فلسفه وجودی تعیین قیمت توسط شورای رقابت چه چیزی است و این سوال جدی مطرح است که آیا شورای رقابت دارای تیم کارشناسی مجرب برای بررسی اطلاعات خودروسازان بوده است؟

از سویی باید گفت قیمت‌هایی که سال گذشته توسط شورای رقابت تعیین شده بود، چندان از سوی خودروسازان اعمال نمی‌شد و به بهانه‌های مختلف مانند نصب اجباری‌ آپشن‌های غیر ضروری و دریافت هزینه آن از مشتری، قیمت نهایی خودرو بالاتر از نرخ مصوب بود.

در هر حال، قیمت‌هایی که روز گذشته از سوی شورای رقابت برای خودروها اعلام شد، نسبت به قیمت مصرف کننده در سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است، به طور مثال در مورد پژو ۴۰۵ در سال گذشته قیمت مصرف کننده ۲۳ میلیون تومان تعیین شده بود که روز گذشته این قیمت به عدد ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید و به این ترتیب رشد ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو را شاهد بودیم.

همچنین در مورد پژو ۲۰۶ تیپ ۵ باید گفت که قیمت این خودرو نسبت به سال گذشته با رشد ۴ میلیون تومانی همراه شد و از ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون و ۱۱۷ هزار تومان رسیده است.

قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V۸ نیز با افزایش ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی از ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.

در قیمت‌گذاری جدید خودروها، نرخ رانا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته و از ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۳۲ میلیون و ۳۱ هزار تومان رسیده است.

افزایش قیمت پژو پارس جدید نیز ۸ میلیون تومان بوده است، به طوری که از ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت سمند ال‌ایکس بنزینی هم با رشد ۶.۵ میلیون تومانی از ۲۳ میلیون تومان به ۲۹.۵ میلیون تومان رسیده است.

در مورد پراید نیز باید به افزایش ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی سایپا ۱۳۱ مدل SX اشاره کنیم که قیمت این خودرو از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان رسیده است.

تیبا نیز رشد قیمت ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و قیمت این خودرو از ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۲۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت ام‌وی‌ام ۱۱۰ چهار سیلندر نیز با افزایش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی از ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۲۱ میلیون و ۸۶۶ هزار تومان رسیده است.

این افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق افتاده که رئیس شورای رقابت معتقد است که قیمت خودرو به طور متوسط ۵.۵ درصد افزایش داشته است.