به گزارشافکارنیوز،توماس کورلی نویسنده ی کتاب " Rich Habits " معتقد است که " کسب موفقیت های روزانه از عادت های همیشگی افراد ثروتمند است ". کورلی ۵ سال از زندگی خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد زندگی افراد ثروتمندی کرد که سالیانه ۱۶۰۰۰۰ دلار و یا بیشتر درآمد داشتند پس از این او یکسری عادت هایی را که افراد ثروتمند در زندگی خود داشتند و در برنامه ریزی که برای درآمد زایی خود داشتند را مورد ارزیابی قرار داد. او ۹ عادت خوبی را که افراد ثروتمند در زندگی خود داشتند را بیان نموده است.

۱ - افراد ثروتمند همیشه اهداف خود را در اولویت قرار میدهند. آنها روی اهداف خود تمرکز می کنند این تقریبا عادت ۶۲ درصد از افراد ثروتمند است. این افراد نه تنها روی اهداف خود تمرکز می کنند تا به ان دست یابند بلکه سعی می کنند اهداف خود را یادداشت کنند تا آنها را از یاد نبرند و دائما به آن فکر کنند. آنها اهداف را قابل دست یابی میدانند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

۲ - آنها کارهای روزانه ی خود را از قبل برنامه ریزی میکنند. حدوداً ۸۱ درصد از افراد ثروتمند در زندگی خود با برنامه ریزی پیش میروند در این برنامه ریزی لیستی از کارهای روزانه ای را که باید به آنها بپردازند را در اختیار دارند.

۳ - افراد ثروتمند کمتر وقت خود را صرف تماشای تلویزیون میکنند. البته کورلی در این زمنیه بیان میکند که افراد ثروتمند تلویزیون تماشا میکنند اما خیلی کمتر از دیگر افراد آنها بیشتر وقت خود را صرف اهدافشان میکنند و البته بیشتر اوقات فراغتشان را صرف مطالعه میکنند.

۴ - کتاب خواندن از دیگر عادتهای روزانه ی افراد ثروتمند است آنها علاقه ی زیادی به کتاب خواندن دارند زیرا با خواندن کتاب به علم خود می افزایند. این افراد تقریبا روزی نیم ساعت مطالعه می کنند.

۵ - خواندن کتاب های صوتی از دیگر عادت های ثروتمندان است آنها خوب گوش دادن را با این کتاب های صوتی تمرین می کنند.

۶ - افراد ثروتمند تقریبا به طور میانگین ۵۰ ساعت در هفته و یا بیشتر از این را صرف کار کردن می کنند و این کار کردن برای آنها بسیار جذاب و خوشایند است.

۷ - بیشتر افراد ثروتمند از سرمایه ی اندک برای شروع کار و فعالیت استفاده کردند و آنها خودشان صاحب شرکت و یا تجارتی هستند. کورلی معتقد است که این افراد با شروع تجارتی که از خودشان سرمایه گذاری کردند معمولا ریسک پذیری بالایی دارند.

۸ - افراد ثروتمند اهمیت زیادی به سلامت خود می دهند آنها نه فقط به تغذیه بلکه به ورزش و فعالیت های فیزیکی هم اهمیت میدهند چون با ذهن و جسم سالم می توانند تلاش خود را چندین برابر کنند. کورلی در صحبت های خود با یکی از افراد ثروتمند بیان کرده که آنها حدود ۴۵ سال به فعالیت های فیزیکی و اهمیت دادن به خوراک و تغذیه ی خود می پردازند.

۹-لبخند زدن از دیگر ویژگی های یک فرد ثروتمند است آنها همیشه لبخندی بر لب دارند و این نشان از روحیه ی بالایی است که هم در کار و هم در زندگی آنها وجود دارد.