به گزارش خبرگزاری مهر، هابیل درویش با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از اولویت های کاری در سال ۹۰ تکمیل خط ۴ مترو تهران است که پیش بینی می شود با تکمیل این خط و ورود واگن های جدید ، خط ۴ به عنوان خطی شرقی- غربی بتواند حجم قابل توجهی از سفرهای شهر تهران را تحت پوشش خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه ۸ ایستگاه از مجموع ایستگاه های خط ۴ مترو باقی مانده که این ایستگاه ها در دست ساخت و تکمیل هستند گفت: خط ۴ مترو از میدان کلاهدوز در شرق تهران آغاز و تا ایستگاه ارم سبز در تقاطع با خط ۵(تهران - کرج) ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه خاطر نشان کرد: با تکمیل خط ۴ و اتصال این خط به خط ۵، شاهد کاهش ازدحام در خط ۲ مترو تهران خواهیم بود، چون بسیاری از مسافرانی که از کرج به تهران می آیند برای ادامه مسیر به بخش مرکزی و شرقی شهر، از این خط استفاده خواهند کرد.

وی ادامه داد : ایستگاه های استاد معین، شیخ الرئیس ، ارم سبز و اکباتان در اولویت اول تکمیل و بهره برداری از خط ۴ هستند و پس از آن چند ایستگاه باقی مانده در توسعه شرقی خط ۴ به بهره برداری خواهند رسید تا بتوانیم تا پایان سال این خط را به صورت ۱۰۰ درصدی تکمیل و آماده تحویل به شهروندان کنیم.