به گزارش پرشین خودرو، نمایندگی۱۱۲۳ شرکت ایران خودرو که پیش از این نیز چندین بار به دلیل تخلفات گوناگون تعلیق شده بود توانسته بود از شهریورماه سال گذشته مجددا موفق به کسب مجوز فعالیت از سوی ایران خودرو شود.
یکی از شاکیان نمایندگی۱۱۲۳ ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: این نمایندگی که به مدیریت فردی به نام ع ج فعالیت می کرد علاوه بر بنده از بیش از ۳۰۰ نفر به عناوین مختلف کلاهبرداری کرده و فرد نام برده هم اکنون متواری است.
وی ادامه داد: بنده یک دستگاه خودرو سوزوکی گرندویتارا در شهریورماه ۸۹ ثبت نام کردم و قرار بود که اردیبهشت ماه امسال ودیعه دوم آن را پرداخت کنم که متاسفانه به دلیل تعلل و عدم دقت از سوی این نمایندگی انصراف خود را اعلام کردم و امروز پس از گذشت ۴۰ روز با پلمپ شدن این نمایندگی به دلیل کلاهبرداری مواجه شده ام.
وی با بیان اینکه شاکیان شکایت خود را به مراجع ذیصلاح اعلام کرده اند از مدیران ایران خودرو نیز درخواست کرد تا نسبت به این موضوع رسیدگی کنند.
مدیر ارتباطات گروه صنعتی ایران خودرو در این باره گفت: مشتریان مالباخته نمایندگی متخلف ایران خودرو(نمایندگی ۱۱۲۳) دغدغه ای نداشته باشند.
عبدالله بابایی اظهار داشت: به طور حتم ایران خودرو مشتری خود را در هیچ شرایطی رها نمی کند و در شرایط خاص برمبنای قانون همواره پشتیبان مشتریان خود بوده است.
بابایی با اشاره به اینکه مشتریانی که در جریان این کلاهبرداری قرار گرفته اند را باید به دو دسته تقسیم کرد، افزود: دسته اول کسانی هستند که وجه خود را به نام گروه صنعتی ایران خودرو واریز و فرآیند ثبت نام را رعایت کرده اند و نباید هیچ دغدغه و نگرانی داشته باشند چراکه ادامه مسیر ثبت نامی خود را از طریق سایر نمایندگی ها دنبال خواهند کرد.
به گفته مدیر ارتباطات ایران خودرو، اما دسته دوم کسانی هستند که وجه خود را به حساب نمایندگی یا حساب شخصی مدیران نمایندگی واریز کرده اند و متاسفانه باید بگویم که این افراد اشتباه کرده و مسیر درستی را برای ثبت نام خودرو انجام نداده اند.
وی ادامه داد: البته گروه صنعتی ایران خودرو مالباختگان دسته دوم را نیز تنها نخواهد گذاشت و آنها باید به مراجع قضایی مراجعه و شکایت خود را از نمایندگی مذکور جاری کنند و چنانچه رای دادگاه مبنی بر محکومیت نمایندگی ارائه شد ایران خودرو تا با توجه به وثایقی که از نمایندگان در اختیار دارد سعی می کند تا آنجا که امکان داشته باشد حق و حقوق مشتریان را به آنها بازگرداند.
بابایی که در خصوص تخلف نمایندگی۱۱۲۳ سخن می گفت، اظهار داشت: واحد حقوقی شرکت ایران خودرو از این نمایندگی متخلف شکایت کرده است و به زودی شاهد برخورد قضایی با مدیران آن خواهیم بود.
مدیر ارتباطات ایران خودرو در پایان خاطرنشان کرد: مشتریان ایران خودرو برای ثبت نام خرید خودرو و یا پرداخت هرگونه وجه باید توجه داشته باشند که مبالغ خود را در وجه شرکت ایران خودرو و یا به حساب های این شرکت خودروسازی واریز کنند تا از هر گونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود.