به گزارشافکارنیوز،بنابر اعلام ال‌جی الکترونیکس، جدیدترین تلویزیون ساخت این شرکت دارای وضوح ۵K و نسبت تصویر سینمایی CinemaScope ۲۱:۹ است.

تلویزیون ۱۰۵ اینچ Ultra HD منحنی اولین بار ژانویه امسال در نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی(CES) به نمایش گذاشته شد که از این هفته پیش‌سفارش این تلویزیون در کره جنوبی آغاز شده است.

مدل ۱۰۵UC۹ با وضوح بیش از ۱۱ میلیون پیکسل(۲۱۶۰×۵۱۲۰) و نسبت تصویر CinemaScope ۲۱:۹ تجربه مشاهده تصویر حیرت‌انگیز، شفاف و زنده به همراه کیفیت صدای فراگیر و واقعی را میسر می‌سازد.

تلویزیون Ultra HD منحنی ال‌جی با صفحه‌نمایش LCD از ۱۱ میلیون پیکسل برخوردار است و ۵ برابر وضوح تصویر بالاتری نسبت به تلویزیون Full HD ارائه می‌کند.

در تلویزیون ۱۰۵UC۹ از طریق موتور پیشرفته True ۴K Engine Pro و پنل IPS ۴K کیفیت تصویر بهینه شده است. موتور True ۴K Engine Pro خطاهای بصری را برطرف کرده و قادر است محتوا با وضوح پایین را به کیفیتی نزدیک به Ultra HD ارتقا دهد همچنین پنل IPS ۴K با کنتراست پایدار، رنگ‌هایی واقعی و زنده با زاویه دید گسترده‌تری را ارائه می‌دهد.

به گفته معاون و مدیر بخش تلویزیون و سرگرمی‌های خانگی ال‌جی: هدف از ساخت این محصول انتقال تجربه سینما به خانه کاربران بوده است.

در این تلویزیون از سیستم صدای ۱۵۰ وات ۷٫۲ کانال و از مفهوم ULTRA Surround و مشارکت هارمان کاردون، سازنده محصولات صوتی مرغوب، استفاده شده است.