به گزارشافکارنیوز،عزیز اکبریان با بیان اینکه در سال گذشته معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان خودرو به کشور وارد شد، گفت: خودروهای وارداتی متعلق به کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، ژاپن و کره هستند که ما را تحریم کرده‌اند

اکبریان گفت: شدیدا مخالف واردات خودرو هستیم، علاوه بر آسیب رساندن به صنعت داخلی، ارزهایی را که در شرایط فعلی به شدت نیازمند آن هستیم را از کشور خارج می‌کنیم.

نماینده مردم کرج در مجلس گفت: سال گذشته حدود ۷۸ هزار خودرو معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان خودرو وارد کشور شد که به هیچ عنوان سابقه نداشته است. او یادآور شد: مسئولان می‌توانستند مقدار ارزی که صرف واردات خودرو لوکس می‌گردد را در بخش‌های صنعت، کشاورزی و زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: متأسفانه خودروهای وارداتی، متعلق به کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، ژاپن و کره می‌باشند که ما را تحریم کرده‌اند.

اکبریان گفت: به دلیل بالا بودن قیمت خودرو از خودروسازان گلایه داریم، دولت نباید کمک‌های خود را از این صنایع دریغ کند، اگر به این مشکلات رسیدگی خاصی صورت نپذیرد، شاهد افول در بخش صنعت خواهیم بود.

او گفت: بسیاری از مسئولان و سازمانها که به عنوان الگو در جامعه پذیرفته شدهاند به جای استفاده از خودروهای داخلی از خودروهای لوکس استفاده میکنند.