به گزارشافکارنیوز،دهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌ های مشترک ایران و تاجیکستان از امروز به‌ مدت دو روز در شهر دوشنبه برگزار می‌شود و حمید چیت‌ چیان وزیر نیرو برای شرکت در دهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان امروز به دوشنبه سفر کرد.

پیش از سفر وزیر نیرو، هیئت کارشناسی با حضور نمایندگان ۱۵ دستگاه اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی با سرپرستی " اسماعیل محصولی " قائم‌ مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل برای انجام مذاکره کارشناسی پیرامون موضوع‌های مطرح‌ شده در پیش نویس سند همکاری مشترک در تاجیکستان حضور یافته‌اند.

پیش‌ نویس این سند مشترک همکاری در محورهای صنعت و معدن، تجارت، سرمایه‌گذاری، بیمه، امور مالی و بانکی، علمی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و جهانگردی، حمل‌ و‌ نقل، نقشه‌ برداری، کشاورزی، کار و امور اجتماعی و ارتباطات و انرژی، آب و خدمات فنی و مهندسی تنظیم شده که به امضای وزیران مسئول کمیسیون مشترک دو کشور خواهد رسید.

نشست پیشین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادی، فنی و فرهنگی ایران و تاجیکستان خردادماه ۹۱ در تهران برگزار شده بود. وزیر نیرو ریاست طرف ایرانی این اجلاس را برعهده دارد.