به گزارش افکارنیوز، اتحادیه بین المللی وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد در نیمه نخست سال جاری میلادی ۴۴ میلیون و ۷۳ هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش رفته است.

میزان فروش خودرو در جهان طی نیمه نخست ۲۰۱۴ با رشد ۳.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در نیمه نخست ۲۰۱۳ بالغ بر ۴۲ میلیون و ۶۴۲ هزار دستگاه خودرو در جهان به فروش رفته بود.

این نهاد تخصصی کل فروش خودرو در ایران طی نیمه نخست سال ۲۰۱۴ را ۵۴۷ هزار دستگاه اعلام کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹.۳ درصد رشد داشته است. در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۹۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو در ایران به فروش رسیده بود.

بر اساس این گزارش ایرانی ها پانزدهمین خریدار بزرگ خودرو در جهان طی نیمه نخست ۲۰۱۴ شناخته شده اند. چینی ها با خرید ۱۱ میلیون و ۶۸۳ هزار خودرو در رتبه نخست جهان از این نظر قرار گرفته اند و مردم آمریکا با ۸ میلیون و ۳۱۰ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپنی ها با ۳ میلیون و ۵ هزار دستگاه در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

ایران از نظر رشد خرید خودرو در جهان رتبه هشتم جهان را طی نیمه نخست ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده است. بالاترین میزان رشد به نپال اختصاص دارد. فروش خودرو در این کشور با رشد ۷۷ درصدی به ۳۲۰۰ دستگاه رسیده است.