به گزارشافکارنیوز،خودروهای SUVو به اصطلاح شاسی بلند بیشترین محبوبیت خود را در دهه ۹۰ میلادی و اوایل قرن بیست و یکم به دست آوردند. مشتریان از تنوع این خودروها استقبال زیادی کردند. خودروهای SUV علاوه بر این فضای زیادی را برای سرنشینان داشتند بلکه به علت داشتن موتورهای قدرتمند امکان یدک کشیدن خودروها یا وسایل دیگر را داشتند.

اما از اواسط دهه پیش با بالا رفتن قیمت سوخت و هینه های بالای نگهداری از این خودروهای دوست داشتنی مشتریان بیشتر به سمت خودرهای کوچکتر با مصرف سوخت کمتر کشیده شدند. حال بعد از گذشت چندین سال و بهبود نسبی وضعیت اقتصادی SUV ها مجددا محبوبیت خود را در میان مشتریان پیدا کرده اند.

خودروهای SUV لوکس نیز در سال های اخیر بازار خوبی داشته اند به طوری که شرکت های بزرگی مانند لامبورگینی و مازراتی نیز به فکر ساخت و تولید خودروهای لوکس شاسی بلند افتاده اند. در همین راستا در ادمه به برخی از گرانترین خودروهای SUV موود در بازار اشاره خواهیم کرد.


لکسوس LX ۵۷۰ مدل ۲۰۱۴
قیمت: ۸۳۵۰۰ دلار

مدل ال ایکس از سال ۱۹۹۶ در خط تولید شرکت لکسوس وجود دارد. حروف ال ایکس در واقع نشانگر لوکس بودن این خودروهای SUV شرکت لکسوس است. LX ۵۷۰ دارای یک موتور ۵.۷ لیتری V۸ و یک سیستم انتقال قدرت ۶ سرعته است که می تواند ۳۴۰ اسب بخار نیرو تولید کند. در مدل های جدید این خودرو یک سیستم خاص به نام کنترل خزش تعبیه شده که در جاده های نا هموار سیستم کامپیوتری کنترل کامل خودرو را در دست می گیرد و راننده تنها نیاز به هدایت فرمان دارد.


ب‌ام و X۶ - M
قیمت: ۹۴ هزار دلار

ب‌ام و X۶ - M مدل ۲۰۱۴ را می توان یکی از بزرگترین خودروهای مسابقه ای تولید شده تا کنون محسوب کرد. شرکت ب‌ام و X۶ - M را به عنوان یک خودروی نیم شاسی بین سدان و اس یو وی معرفی کرد. این بدین معنی است که ب‌ام و X۶ - M از یک خودروی سدان فول سایز بزرگتر بوده و از خودروی SUV سایز متوسط کوچکتر است. ب‌ام و X۶ - M دارای یک موتور ۴.۴ لیتری V۸ که ۵۵۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. قیمت یکی از این خودروهای لوکس و پرسرعت ۹۴ هزار دلار است.


کادیلاک اسکالادا ESV HPE ۵۵۰ مدل ۲۰۱۵
قیمت: ۱۰۵ هزار دلار

مدل اسکالادا شرکت کادیلاک به دلیل داشتن فضای بزرگ و راحت شهرت دارند. کادیلاک اسکالادا ESV HPE ۵۵۰ نیز یکی از لوکس ترین ها در خط تولید کادیلاک محسوب می شوند. مدل پایه کادیلاک اسکالادا ESV ۹۰ هزار دلار قیمت دارد. اما مدل ۲۰۱۵ این خودرو با یک پکیج جدید به نام پکیج هنسی به روز شده است که یک موتور سوپرشارژ تقویت شده را در اختیار مشتری فرار می دهد. که توانایی تولید ۵۵۷ اسب بخار را دارد.


مرسدس بنز GL۶۳ AMG مدل ۲۰۱۴
قیمت: ۱۱۸ دلار

سری G یکی از لوکس ترین خودروهای اس یو وی تولید شده توسط شرکت مرسدس بنز است. GL مدل فول سایز خانواده شاسی بلندهای مرسدس بنز است. سه ردیف صندلی برای این خودرو در نظر گرفته شده که ۷ نفر سرنشین به راحتی می توانند در خودرو حضور قرار بگیرند. مرسدس بنز GL۶۳ AMG با وجود وزن بالا در حدود ۳ تن، بسیار سریع و چابک است. به لطف موتور توربو دوقلو ۵.۵ لیتری V۸ و توان ۵۵۰ اسب بخار، مرسدس بنز GL۶۳ AMG می تواند در کمتر از ۵ ثانیه سرعت خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.


پورشه کاین توربو S مدل ۲۰۱۴
قیمت: ۱۴۶ هزار دلار

پورشه خط تولید خودروی کاین را از سال ۲۰۰۲ راه اندازی کرد و از همان زملن بسیار مورد توجه علاقه مندان به خودروهای شاسی بلند و طرفداران پورشه قرار گرفت. توربو اس در بالاترین رده مدل کاین شرکت پورشه قرار می گیرد که مدل پایه آن در حدود ۶۰ هزار دلار قیمت دارد. پورشه کاین توربو S دارای یک موتور ۴.۸ لیتری توربو دوقلو با توان ۵۵۰ اسب بخار است. شاید در نگاه اول ۵۵۰ اسب بخار برای چنین خودرویی کافی نباشد اماپورشه به نوعی وزن خودرو را در سرتاسر آن بالانس کرده و از سیستم تعلیق هوشمندی استفاده کرده است که با وجود ۵۵۰ اسب بخار، عملکرد پورشه کاین توربو همچنلن فوق العاده است.


لند روور، رنج روور اتوبیوگرافی بلک
قیمت: ۱۸۴ هزار دلار

لند روور، رنج روور اتوبیوگرافی بلک یکی از خودروهای شرکت لند روور بوذه که در سال ۲۰۱۴ تنها در تعداد محدودی تولید شده و در واقع نمونه ارتقا یافته یکی از محبوب ترین خودروهای این شرکت است. لند روور، رنج روور اتوبیوگرافی بلک با قیمت ۱۸۴ هزار دلار دارای یک موتور ۵ لیتری سوپرشارژ با توان ۵۰۳ اسب بخار است که می وتاند در عرض ۵.۱ ثانیه سرعت آن را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.


مرسدس بنز G۶۳ AMG ۶X۶ مدل ۲۰۱۵
قیمت: ۶۱۵ هزار دلار

مرسدس بنز G۶۳ AMG ۶X۶ تمام زیبایی و خلاقیت مدل G۶۳ AMG مرسدس را در خود دارد. موتور G۶۳ AMG ۶X۶ توسط یکی از بهترین تولید کنندگان خودرو در دنیا تولید شده و علاوه بر این ابعاد خودرو نیز بسیار بزرگ است. نام این خودرو از سه محور فدرتمند و که بر روی ۶ تایر ۳۶ اینچی قرار گرفته اند گرفته شده است. G۶۳ AMG ۶X۶ بدون شک یکی از خاص ترین و بزرگترین خودروهای SUV تولید شده تا کنون است.


دارتز پرامبرون مدل ۲۰۱۵
قیمت: ۱.۲۵ میلیون دلار

شرکت Kombat Armouring بعد تولید چند محصول جدید و نوآوری در تولیدات خود گروه تولیدی لاورا را ترک کرد و به یک شرکت مستقل لاتویایی با نام دارتز تبدیل شد. تخصص دارتز تولید خودروهای اس یو وی لوکس یرای مشتریان بود. تی ۹۸ یکی از مدل هایی بود که توسط Kombat Armouring تولید شده بود و بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته بود. دارتز پرامبرون را می توان گرانترین خودروی شاسی بلند تولید شده تاکنون نامید. با قیمت ۱.۲۵ میلیون دلار، دارتز پرامبرون می تواند در بر ابر حملات نظامی، مین های زمینی، و نارنجک های دستی از خود مقاومت نشان دهد. شیشه های این خودرو نیز ضد گلوله است.