به گزارش فارس، در آستانه روز صنعت و معدن جلسه شوراي معاونين وزارتخانههاي بازرگاني و صنايع و معادن به رياست رئيسجمهور برگزار شد و اهم موضوعات دو وزارتخانه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و رئيسجمهور دستورات لازم را براي رفع موانع و موضوعات مطرح شده صادر كرد.

محمود احمدی‌نژاد در این جلسه که پیش از ظهر امروز(دوشنبه) انجام شد با اشاره به اهمیت موضوع طرح هدفمندکردن یارانه‌ها و لزوم تامین منابع مالی پروژه‌های بخش صنعت و معدن، بر ادامه اجرای پرداخت تسهیلات در قالب بسته‌های حمایتی به بخش صنعت، بخصوص بنگاه‌های صنعتی با سود کم تأکید کرد.

وی با تأکید بر ارائه بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات ارزان قیمت به اصناف از رئیس بانک مرکزی خواست تا با همکاری بانک‌های عامل این تسهیلات هر چه سریعتر در اختیار اصناف قرار گیرد.

احمدی‌نژاد بالا بودن سود تسهیلات برخی بانک‌ها را مورد اشاره قرار داد و از بهمنی رئیس بانک مرکزی خواست تا با بانک‌هایی که در این خصوص تخلف می کنند، برخورد نماید.

گازرسانی به بنگاه های صنعتی، سرمایه گذاری در راستای افزایش اشتغال، تأسیس بانک اصناف، خرید گندم از کشاورزان، از جمله موضوعاتی بود که رئیس‌جمهور پس از بحثو تبادل نظر دستورات لازم را برای عملیاتی شدن هر چه سریعتر آنها صادر کرد.

رئيسجمهور همچنين بر لزوم تسريع در ايجاد بانك اصناف و عملياتي شدن هر چه سريعتر آن، تأمين نقدينگي براي خريد گندم از كشاورزان، ارائه بستههاي حمايتي به نانوايان، فرآوردههاي گندمي و همچنين ۲ ميليون تن گندم در سال جاري و پرداخت حقوق بازرسين اصناف پس از گزارش معاونين وزارتخانههاي مربوطه را مورد تأكيد قرار داد.