'مجيد آوري فرد' روز سه شنبه درجمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر مطالعات اوليه و فاز يك اين معادن كشف شده توسط شركت تهيه و توليد مواد معدني ايران انجام شده است.

به گزارش ایرنا، وی یادآور شد: با انجام مطالعات اولیه وجود طلا با PPM(درصد عیار) در این منطقه تایید و اثبات شده است و اکنون در حال انجام ادامه مطالعات برای بررسی زمینه برداشت و استحصال از این معادن است.

وی خاطر نشان کرد: این معادن در منطقه زواریون از توابع استان در محدوده منطقه سلفچگان قرار دارد.
آوری فرد با اشاره به اینکه همه معادن استان انفال محسوب می شود، افزود: این معادن دولتی بوده و برداشت از آن نیز نیازمند اجازه دولت و حکومت است.
وی ادامه داد: اکنون نیز باید بودجه ای برای تکمیل فازهای بعدی این سیر مطالعاتی با رویکرد امکان برداشت از این منابع معدنی تخصیص یابد.
وی تاکید کرد: باید این نکته در این مطالعات بررسی شود که منابع دارای چه میزان طلاست و اینکه تامین هزینه های برداشت دارای توجیه اقتصادی و بازده سرمایه باشد.
آوری فرد اضافه کرد: بر اساس قانون معادن، مواد معدنی کمیاب و نادر مانند طلا، نقره و منگنز دولتی بوده و برداشت کننده باید با توجه به نوع ماده معدنی، حقوق دولتی به دولت پرداخت کند.
وي بهره برداري از اين معادن را نيازمند تكميل مطالعات دانست تا درصورت قابل توجه بودن حجم طلاي آن ، بتوان به نصب ماشين آلات لازم و استخراج آنها اقدام كرد