به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای اسماعیلی امروز در نشستی خبری به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس شرکت فرودگاهها افزود : پارسال از محل ناوبری، ارتباطی و غیر هوانوردی ۳۱۰ میلیارد تومان درآمد نصیب شرکت فرودگاهها شد که در سال جاری به بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه ۱۳ طرح تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی در سال جاری اجرا می شودگفت: هزینه اجرای این طرح ‌ها بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در فرودگاه‌های کشور به غیر از فرودگاه‌ امام خمینی(ره) است.

اسماعیلی ادامه داد: هر طرحی در شرکت فرودگاه‌ها به اتمام می‌رسد مانند پایانه مسافری، پارکینگ‌ها و دستگاه‌های ناوبری به سرعت بهره‌برداری و استفاده می شود و در مناسبتی خاص مورد افتتاح رسمی قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور با اشاره به مذاکره با بیش از شش شرکت داخلی و خارجی در فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: امیدواریم این مذاکرات در آینده‌ای نزدیک هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

اسماعیلی با بیان اینکه در سال جاری فرودگاه‌های شیراز، اصفهان و تبریز از زیاندهی خارج می شود، گفت: پارسال ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مسافر در فرودگاه مهرآباد سرویس‌دهی شدند.

وی افزود: توسعه اپرون فرودگاه اهواز، برج مراقبت پرواز فرودگاه ارومیه، توسعه و بهسازی عوامل پروازی فرودگاه اصفهان، تکمیل و راه‌اندازی ترمینال بین‌المللی فرودگاه بندرعباس، راه اندازی سیستم لاینینگ باند دوم فرودگاه تبریز و نیز طرح تکنیکال‌گروپ فرودگاه زاهدان در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

اسماعیلی گفت: ساخت فرودگاه شهید مدرس در خراسان رضوی امسال به اتمام می‌رسد وتوسعه سطوح پروازی فرودگاه گناباد و ادامه توسعه فرودگاه سقز هم در

برنامه‌های سال‌جاری این شرکت است.

مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور اظهار داشت: ساخت پایانه ۱۰ هزار متر مربعی برای پروازهای زیارتی، پایانه ۲۰ هزار متر مربعی برای پروازهای خارجی و پایانه ۳۰ هزار متر مربعی برای پروازهای داخلی جزو برنامه های توسعه فرودگاه شهید هاشمینژاد مشهد است.