به گزارش افکارنیوز، ثبت بیشترین میزان رشد شاخص از ابتدای پاییز امروز با افزایش ۲۶۴ واحدی رقم خورد و به این ترتیب شاخص کل در رقم ۷۲ هزار و ۲۸۱ واحد تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران در اکثر نمادها به صورت متعادل پیگیری شد، اما در ساعت پایانی اکثر نمادها با صف خرید و افزایش فشار تقاضا همراه شدند، به طوری که مدیر پروژه‌ نیروگاهی، ایران خودرو، مخابرات، کشتیرانی و سایپا با صف خرید به کار خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش، در جریان معاملات امروز مپنا، گروه بهمن، رادیاتور، زامیاد، سرمایه‌گذاری سایپا، سیمان شرق و ماشین‌سازی اراک برترین تقاضای سهامداران را به خود اختصاص دادند و به دنبال آن سیمان ارومیه، توریستی و رفاهی آبادگران، قند نقش جهان، تولیدی مهرام، ایرکاپارت صنعت، کابل ایران و نوسازی و ساختمان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

در جریان امروز بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات هم رکورد زد و با دادوستد بیش از ۶۱۷ میلیون برگ سهم به ۱۹۰ میلیارد تومان نزدیک شد. در فرابورس هم بیش از ۲۴۷ میلیون برگ سهم به ارزش تقریبی ۷۵ میلیارد تومان معامله شد.

شاخص فرابورس هم با روندی افزایشی ۸۲۸ واحدی شد که ذوب آهن اصفهان، بانک گردشگری، گروه سرمایه‌گذاری میراثفرهنگی، پتروشیمی جم، فولاد ارفع و بانک ایران زمین بیشترین تأثیر مثبت را داشتند.

در این بازار اوراق حق تقدم تسهیلات خرید مسکن با روندی کاهشی به کمتر از ۹۵ هزار تومان در هر سررسید ثبت شد.