به گزارشافکارنیوز،علی مروی در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر مسئله آب به عنوان یک مسئله مهم در کشور مطرح است و اگر همه دست به دست هم ندهیم و چاره جویی نکنیم باید منتظر وضعیت بدتری باشیم.
وی افزود: مهمترین مسئله در مدیریت مصرف فرهنگ سازی است و باید در این زمینه اطلاع رسانی شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس نهم با بیان اینکه در مجلس با جدیت مسائل آب را پیگیری می‌کنیم گفت: نتیجه پیگیری ما و هماهنگی با نهادهای مختلف این شد که تا کنون دو مجوز و موافقت‌نامه از صندوق توسعه ملی گرفته‌ایم که با نظر و موافقت مقام معظم رهبری بودجه ای برای مهار آب‌های مرزی تخصیص داده شد و ۵۰۰ میلیون دلار برای تأمین آب شرب روستا از صندوق توسعه ملی تصویب شد.

وی ادامه داد: نظر من این است که در شرایط فعلی اقتصاد کشور مردم توان افزایش قیمت آب، برق و گاز و… ندارند و در مجلس نیز نمایندگان عقیده دارند تا رسیدن اقتصاد به ثبات افزایش قیمت نداشته باشیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس نهم تصریح کرد: من معتقدم در شرایط فعلی اقتصاد، دولت باید با سرمایه گذاری بخش خصوصی پروژه‌ها را به پیش ببرد و وزارت نیرو با ردیف‌هایی که مجلس برایش تعیین می کند ما به التفاوت قیمت تمام شده آب و برق و قیمتی که از مصرف‌کنندگان می‌گیرد را تأمین می کند.

مروی با اشاره به تصویب سهم یک درصدی آب از فروش نفت و میعانات گازی گفت: در صورتی که این طرح به تصویب شورای نگهبان برسد منبع بسیار خوبی برای تأمین مالی پروژه های صنعت آب است.