به گزارشافکارنیوز،محسن لزومیان دیروز در یک گفتگوی تلویزیونی قیمت مصوب هرکیلو گرم نان صنعتی از جمله نانهای تولیدی واحدهای نان فانتزی را ۳۲۰۰ تا ۳۴۰۰ تومان اعلام کرد گفت: بررسی های اولیه از افزایش چشمگیر قیمت و کاهش وزن این نانها حکایت دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه دستگاهی باید جلو اینگونه اقدامات را بگیرد و از حقوق مصرف کنندگان حمایت کند اظهار داشت: تا یک سال پیش بر اساس تفاهم نامه ای که با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان امضا شده بود، نظارت بر عهده اتحادیه نان‌های صنعتی کشور بود اما با پایان زمان تفاهم نامه، نظارت بر این بازار را سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها برعهده دارند.

وی با بیان اینکه رسیدگی های این سازمان منوط به شکایتهای مردمی است از شهروندان خواست هر گونه گران فروشی یا کم فروشی را به سامانه تلفنی ۱۲۴ اطلاع دهند تا مسئولان مربوط بتوانند با شناسایی با متخلفان با آنان برخورد قانونی کنند.

لزومیان کم فروشی و گران فروشی در نان های سنتی را نیز کم ندانست و گفت: با وزن کردن نان های سنتی و مقایسه وزن با قیمت مصوب، براحتی می توان متوجه تخلف شد.

رییس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور، دو نرخی بودن قیمت آرد را نیز زمینه ساز بروز رانت و فساد دانست و گفت: قیمت آرد برای تولید نان سنتی و صنعتی باید تک نرخی شود.

وی این اقدام را راه حلی مناسب بر ای ساماندهی وضع نان کشور دانست و افزود : ادامه روند سهمیه بندی آرد و نبود نرخ واحد و نظارت لازم کم فروشی و گران فروشی را تداوم می بخشد.