بر اساس گزارشي كه پايگاه اطلاع رساني دولت در تاريخ ۱۶ شهريور ماه منتشر كرده بود، بهروز مرادي مدير عامل سازمان هدفمندي يارانه ها تصريح كرد كه پرداخت يارانه نقدي از ابتداي مهرماه آغاز مي شود.

به گزارش مهر، وی در خصوص اجرای قطعی قانون از ابتدای مهر سال‌جاری اظهار داشته بود: اجرای قانون قطعی است و ابتدای مهر مبالغ یارانه به حساب‌ها واریز شده و همبستگی بین زمان اجرا و تغییر قیمت حامل‌ها وجود ندارد و زمان دقیق پرداخت آن به روز توسط کارگروه تحول اقتصادی مشخص و زمان برداشت از حساب‌ها نیز مصوبه کارگروه تحول اقتصادی است.

مرادی همچنین در نشست اخیر خود با خبرنگاران در ۲۸ شهریور تاکید کرده بود که یارانه نقدی از ابتدای مهر به ‎دستور رئیس جمهور به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

این در حالی است که با انتشار خبری از قول یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر تاخیر یک ماهه در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بلافاصله میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و پس از آن دبیرخانه کارگروه تحولات اقتصادی اطلاعیه دادند و ضمن رد کردن تاخیر در اجرای قانون تصریح کردند که یارانه های نقدی در مهر ماه به حساب مردم واریز می شود که این تاریخ می تواند از اول مهر تا ۳۰ مهر در نوسان باشد و البته با گفته های قبلی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها در تناقض است.

با این تفاسیر احتمال عدم واریز یارانه ها در اول مهر به حساب مردم تقویت شده است و باید تا روز پنج‌شنبه منتظر ماند که آیا وعده اولیه دولت محقق می شود یا اینکه باید شاهد تاخیر در واریز یارانه های نقدی باشیم.