به گزارشافکارنیوز؛ ‌ امیر امینی در خصوص سهم حمل و نقل در بودجه کشور، اظهار داشت: هنوز سهم‌های هر بخش مشخص نشده اما پیشنهاد ما به واسطه نقش بزرگی که در اقتصاد داریم، رقم بالایی است.

وی با بیان اینکه باید دید با توجه به درآمدهای دولت، در چه حد و مقدار می توان اعتبار پیش بینی کرد، بیان کرد: انتظار ما این است که به تمام تقاضاهای مفید بخش حمل و نقل پاسخ بدهیم که برای این منظور باید رقمی در حدود ۸ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید بررسی کرد که دولت چه میزان درآمد برای سال آینده پیش بینی می‌کند، گفت: به طور حتم دولت باید پیشنهادات جدیدی را مطرح کند که ما باتوجه به این پیشنهادات، بودجه را مشخص می‌کنیم.

امینی در خصوص اینکه باتوجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی بر موضوع ایمنی، آیا سرفصل جدیدی برای این بخش در بودجه دیده شده است، افزود: ایمنی در کارهای ما پراکنده است، مانند طرح‌هایی که در نقاط حادثه خیر، چهارخطه کردن جاده ها و یا دیگر موارد داریم، بنابراین به عنوان فصلی جدید مطرح نیست.

وی با اشاره به اینکه مبحثمهمی که وزیر در این مدت مطرح کرده، اجتماعی کردن موضوع ایمنی است، بیان کرد: انتقال مسئولیت ایمنی به مردم از موضوع های مورد تاکید وزیر است که نیاز به فرهنگ سازی و کار نرم افزاری نیاز دارد.