کیهان:مهدي غضنفري در پاسخ به سوالي درباره احتمال افزايش يك طرفه قيمت سيمان در بازار كشور از سوي توليدكنندگان داخلي توضيح داد: هفته آينده درباره افزايش يا كاهش قيمت سيمان در بازار كشور تصميم گيري نهايي مي شود، اما تا آن زمان اكيدا به همه توليدكنندگان سيمان هشدار مي دهم كه سعي نكنند در بازار اختلال ايجاد كنند.

وی افزود: اگر محموله های انبار شده سیمان به صورت احتکار کشف شود، تولیدکنندگان با جریمه های سنگینی مواجه خواهند شد.
وزیر بازرگانی با اشاره به اینکه تا زمان تعیین قیمت جدید سیمان در بازار، تولیدکنندگان باید به عرضه و فروش محصولاتشان ادامه دهند، اظهار کرد: معلوم نیست که با افزایش قیمت سیمان موافقت شود، اما این دلیل نمی شود که تولیدکنندگان بخواهند در بازار خللی ایجاد کنند، زیرا این کار نوعی تخلف صنفی است.

سرپرست وزارت صنایع و معادن همچنین از برخورد با یکی از خودروسازان داخلی به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت محصولاتش خبر داد.
غضنفری، با اشاره به این که خبر جریمه ۳۵۰ میلیون تومانی یکی از خودروسازان داخلی به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت محصولاتش صحت دارد، افزود: شرکت های خودروسازی هم مانند سایر تولیدکنندگان اگر مصوبات مربوط به چگونگی افزایش قیمت محصولات صنعتی را رعایت نکنند، جریمه می شوند.

غضنفری در عین حال به نام خودروسازی که جریمه شده، اشاره ای نکرد.
سرپرست وزارت صنایع و معادن همچنین با اشاره به این که دولت هیچ گاه به دنبال اجرای سیاست تثبیت قیمت ها در بازار نبوده است، تاکید کرد: قطعا اگر پارامترهایی مانند قیمت مواد اولیه افزایش یابد، دولت با افزایش قیمت محصولات صنعتی به صورت منطقی موافقت خواهد کرد.
وی در عین حال افزود: البته اجرا نشدن سیاست تثبیت قیمت ها به آن معنا نیست که دولت هیچ کنترلی بر بازار نداشته باشد.
وزیر بازرگانی درباره احتمال کاهش تعرفه واردات خودرو در سال جاری گفت: موضوع تعرفه واردات خودرو و تعیین آن موضوعی ملی بوده و باید همه صاحب نظران و ذینفعان در صنعت خودرو درباره آن اظهارنظر کنند.

وی اضافه کرد: تعرفه خودرو امسال نیز مانند سال قبل ۹۰ درصد بوده و هنوز پیشنهادی برای تغییر تعرفه ارائه نشده است.
اين گزارش حاكي است سرپرست وزارت صنايع و معادن ديروز خط توليد پيستون هاي خودروهاي بنزيني و ديزلي در شهرك صنعتي كاسپين را افتتاح كرد.