به گزارش افکارنیوز، باران هاشم زهی در پاسخ به این سئوال که شرکت عمران پرند اطلاعیه‌ای بر روی سایت خود قرار داده که به قیمت تمام شده هر واحد مسکن مهر یک میلیون تومان بابت آماده‌سازی اضافه می‌شود، گفت: این موضوع را تکذیب می‌کنم. مشخص نیست این خبر از کجا منتشر شده است.

هاشم زهی در پاسخ به این سؤال که این اطلاعیه بر روی سایت شرکت عمران پرند درج شده است، افزود: بنده به گویش فارسی می‌گویم که به هیچ‌وجه این موضوع صحت ندارد و روز گذشته نیز شرکت با انتشار یک خبر فوری این موضوع را تکذیب کرد.

به گفته وی، به هر حال اطلاعیه‌ای به روی سایت گذاشته شده است که افزایش یک میلیون تومانی قیمت مسکن مهر را تکذیب می‌کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس چند روز پیش شرکت عمران پرند با انتشار خبری قیمت‌های جدید قیمت مسکن مهر را منتشر کرد که در ذیل این جدول مطلبی با این عنوان خودنمایی می کرد: قابل توجه متقاضیان محترم، به قیمت تمام شده هر واحد، مبلغ ۱.۰۰۰. ۰۰۰ تومان(یک میلون تومان) بابت آماده سازی اضافه می گردد.

حال با گذشت چند روز از انتشار این خبر، مدیر عامل شهر پرند آن‌را تکذیب می کند. هر چند روابط عمومی شرکت عمران پرند هنوز این مطلب را از روی سایت خود برنداشته و خبری فوری را مبنی بر تکذیب افزایش یک میلیون تومانی منتشر کرده است.

هاشم زهی در پاسخ به این سؤال که آیا شهر پرند نیز همانند شهر جدید پردیس افزایش قیمت خواهد داشت، گفت: ما غیراز چارچوب موازین قانونی که تفاهمنامه دارد و الحاقیه‌ای که دولت به قیمت‌ها اضافه کرده است هیچ افزایش قیمتی نداشتیم و همان روال طبیعی که یک سال است طی می‌‌شود، همان است.

*تسریع در آبرسانی به واحدهای مسکن مهر

مدیرعامل شهر جدید پرند در پاسخ به این سؤال که به تازگی با مدیران آبفا و وزارت راه و شهرسازی جلسه‌ای برای تسریع در آبرسانی به واحدهای مسکن مهر داشتید آیا این جلسه امیدوارکننده بود، گفت: با هماهنگی‌هایی که بین مسئولان وزارت راه شهرسازی با مقامات وزارت نیرو صورت گرفت بخشی از موضوعات مربوط به احداثتأسیسات زیربنایی تعیین تکلیف شد و تصمیم خوبی گرفته شد که آبرسانی به واحدهای مسکن تسریع شود.

هاشم زهی در پاسخ به این سئوال که اواخر هفته گذشته مجلس در خصوص واگذاری زمین های ۹۹ ساله به مالکان مصوبه ای داشت آیا از این مصوبه حمایت می کنید گفت: هنوز اطلاع دقیقی از مصوبه مجلس در خصوص واگذاری زمین به مالکان ندارم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه) پارلمان رسیدگی به طرح دائمی‌شدن احکام لوایح بودجه‌های سنواتی را ادامه دادند و ماده الحاقی ۳۶ را پس از بحثو بررسی به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد در صورت درخواست مالکان نسبت به واگذاری قطعی زمینهای اجارهای ۹۹ ساله پروژه مسکن مهر به قیمت کارشناسی روز اقدام و درآمد حاصله را به حساب خزانه واریز کند. ۱۰۰ درصد درآمد حاصله از طریق بودجه سنواتی برای اجرای طرحهای زیرساخت (تأسیسات زیربنایی و روبنایی) مسکن مهر با اولویت همان مجموعهها و یا شهرهای جدید به مصرف میرسد.