ببه گزارشافکارنیوز،ورس اوراق بهادار تهران در اولین روز فصل زمستان با افزایش تقاضا و صف خرید در اکثریت نمادها مواجه شد و روز گرمی را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش شاخص بورس که ۴ روز پیش کانال ۷۰ هزار واحدی را به واسطه فشار عرضه در نمادها از دست داده بود امروز با افزایش ۴۶۷ واحدی کانال ۷۰ هزار واحد را پس گرفت.

بر اساس این گزارش این روند مثبت با تأثیر مثبت شرکت‌های بانک ملت، پتروشیمی پردیس، توسعه معادن و فلزات، بانک صادرات، گروه مپنا، هلدینگ پتروشیمی تأمین، گسترش نفت و گاز پارسیان، سایپا، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری غدیر، سرمایه‌گذاری خوارزمی، بانک تجارت، ایران ترانسفو، صنایع پتروشیمی کرمانشاه، توسعه صنایع بهشهر، سیمان فارس و خوزستان، بانک سینا، گروه بهمن و نفت سپاهان ادامه دارد.

در بازار امروز تمام شاخص‌های منتخب تا لحظه تنظیم این گزارش به وضعیت سبز بازگشتند به طوری که شاخص بازار دوم ۵۴۴ واحد و شاخص بازار اول ۴۱۳ واحد مثبت شدند.

در فرابورس هم شاخص با افزایش ۱۱ واحدی به رقم ۸۰۸ واحد رسید که گروه پتروشیمی سرمایهگذاری ایرانیان، پتروشیمی مارون، بانک گردشگری، نفت ایرانول، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی جم و بانک ایران زمین بیشترین تأثیر مثبت را گذاشتند.