به گزارشافکارنیوز،درحالی‌که بازارهای آسیایی با قوت نخستین روز کاری خود را آغاز کردند و این توافق عمومی در بازار به وجود آمده است که قیمت نفت برنت تا پایان سال ۲۰۱۴ همچنان بالای ۶۰ دلار باقی خواهد ماند، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

از دیگر عوامل این افزایش برداشت سود از سوی سرمایه‌گذاران بوده است اما اظهارات وزیر نفت عربستان مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در بازار شده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱.۵۲ دلار ۶۲.۹۰ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز ۱.۳۷ دلار افزایش یافت ۵۸.۵۰ دلار معامله شد.

اگرچه به گفته تحلیلگران، قیمت‌ها تا پایان سال میلادی بالای ۶۰ دلار باقی می‌ماند اما آنها گفتند که افزایش بیشتر قیمت‌ها نیز بعید است.

بانک موگان استنلی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است، هرگونه افزایش قابل‌توجه برای قیمت نفت احتمال محدود خواهد بود. ما شاهد موانع بسیاری در این زمینه هستیم.

بانک ای‌ان‌زد نیز در گزارش خود اعلام کرد، درحالی‌که تقاضا برای نفت در آسیا بهبود می‌یابد، بازار اشباع از نظر عرضه در نیمه نخست سال ۲۰۱۵ بر قیمت نفت فشار می‌آورد.

وانگ تائو تحلیلگر رویترز نیز گفت، فراتر از عوامل بنیادی، قیمت نفت برنت در ۳ ماه آینده میتواند تا ۱۴.۹۹ دلار در هر بشکه کاهش یابد و بعید است قیمتها به بالای ۷۰ دلار برسد.