به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، بدنبال مصوبه ۲۰۳ مورخ ۲/۹/۹۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص اصلاح تعرفه داده تلفن همراه، همراه اول از اول دیماه، تعرفه مصرف آزاد داده را در نسل های ۲ و بالاتر در سیم کارت های دائمی به نیم ريال و در سیم کارت های اعتباری به ۰.۷۵ريال کاهش داد. پیش از این تعرفه مصوب هر کیلو بایت داده ۱۴.۷ ريال بود که توسط همراه اول به عنوان بزرگترین شبکه تلفن همراه کشور در روز ۴ ريال و در شب ۱ ريال محاسبه می شد.

همچنین همراه اول برای مدیریت بهتر استفاده از خدمات اینترنت همراه، بسته های هوشمندی ارائه کرده است که به لحاظ قیمتی بسیار ارزانتر از استفاده آزاد است. این بسته ها برای سیم کارت های دائمی و اعتباری طراحی شده که در چهار بسته «یک روزه با حجم ۱۵۰ مگابایت با قیمت ۱۰ هزار ریال»، «۷ روزه با حجم ۸۰۰ مگابایت با قیمت ۵۰ هزار ریال»، «۳۰روزه با حجم ۲.۵ گیگابایت با قیمت ۱۰۰ هزار ریال» و «یک هفته شبانه(از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح) با قیمت ۱۰ هزار ریال» به مشترکین عرضه می شود.

همراه اولی ها می توانند برای فعال کردن یکی از بسته های فوق الذکر، از طریق سامانه پیامکی ۸۰۸۰ و یا سامانه جامع خدمات #۱۱۱* اقدام کنند.

بنابراین گزارش در صورتی که مشترکین یکی از بسته های مذکور را فعال نکنند، هزینه اینترنت همراهشان بصورت آزاد محاسبه می شود.

مشترکین همراه اول می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه، بسته های هوشمند اینترنت و نحوه فعالسازی اینترنت همراه خط خود، به پرتال این شرکت به نشانیwww. mci. ir مراجعه کنند.