به گزارشافکارنیوز،حجت‌الاسلام سید حسن ابوترابی فرد صبح امروز(یکشنبه) در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس(۱۴ دی ۹۳) ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: امیدوارم در پرتو الهام از آموزه‌های حیات‌بخش قرآن و تمسک به کتاب آسمانی حول شخصیت استثنایی عالم، پیامبر اعظم(ص)، به بالاترین سطح از وحدت و همدلی و پیوند دست یافته و با اقتدار مقابل دشمنان اسلام از منافع امت اسلام و مظلومان جهان دفاع کنیم.

وی افزود: امروز دشمن ما آمریکا و ایادی آن و تمام گروه‌ها و افرادی هستند که به کینه‌توزی و دشمنی و آتش افروزی بین امت اسلام دامن می‌زنند و باید با وحدت کلمه و انسجام در برابر آمریکا و ایادی آن که هدف اصلی آنها آتش‌افروزی و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی است، بایستیم و در این راه از خداوند سبحان و اولیای او مدد بگیریم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقاومت و تبدیل شدن به یک قدرت کلیدی از ویژگی‌های امت اسلام است و در پرتوهای آموزه‌های حیات‌بخش اسلام جوانه‌ها سر بر می‌آورد و در پرتو این نعمت الهی که افزایش قدرت درونی است، راه برای ایستادن بر پای خود هموار می‌شود.

ابوترابی تصریح کرد: در سایه تقویت و افزایش پایداری در درون جامعه اسلامی راه برای رسیدن به پایداری و ایستادگی شکست‌ناپذیر هموار می‌شود و جامعه اسلامی در پرتو ایستادگی در برابر باطل و تقویت درونی در پرتو آموزه‌های دین به یک شجره مستحکم مقاومی تبدیل می‌شود که بر پای خود ایستاده است.

وی ادامه داد: باید ظرفیت‌های درون نظام را افزایش داد و در سایه تقویت فرهنگ و در سایه استحکام اقتصاد ملی در پرتو توجه به تولید، مدیریت مصرف و مدیریت راه برون‌رفت از تنگناها را هموار کنیم.

نایب‌ رئیس مجلس گفت: امیدوارم امت اسلام در پرتو آموزه‌های قرآن کریم و در سایه عبودیت و تقویت ظرفیت‌های درونی نظام، راه را برای رسیدن به بالاترین سطح از قدرت هموار کند.

ابوترابی اضافه کرد: تحریم و کاهش قیمت نفت نمیتواند راه را برای رسیدن ملت ایران به نقطههای اوج اقتدار با چالش روبهرو کند و ما میتوانیم با تکیه بر درآمدهای واقعی، هزینههای واقعی کشور را مدیریت کنیم و بالاترین درآمد حاصل از فروش نفت خام را به صندوق توسعه ملی برای تبدیل شدن به موتور حرکت اقتصاد ایران تبدیل کنیم.