به گزارشافکارنیوز،دولت کویت ضمن رد گزارش های منتشر شده در خصوص لغو روادید ورود برای گردشگران ایرانی، اعلام کرد، این موضوع صحت ندارد.
بر اساس گزارش ها، تهران اخیرا برای لغو روادید سفر گردشگران از کشورهای همسایه به ایران در صورت اقدام متقابل این کشورها در مورد اتباع ایرانی، اعلام آمادگی کرده است.

حسن قشقاوی، معاون امور کنسولی وزیر امور خارجه ایران گفت: «ایران آماده لغو روادید یا تسهیل فرآیند صدور ویزا برای گردشگران تمام کشورها، به خصوص کشورهای همسایه است، در صورتی که آنها نیز اقدام مشابهی را انجام بدهند.»

در این گزارش ها، قشقاوی به عنوان نمونه به کویت اشاره کرده و گفته بود: «ایران قصد دارد روادید ورود برای اتباع کویتی را لغو کند».

سخنگوی وزارت امور خارجه کویت گفت: «منظور مقام ایرانی این بوده که ایران آماده است تا هرگاه کویت روادید سفر برای شهروندان ایرانی را لغو کرد، روادید ورود اتباع کویتی به ایران را لغو نماید.»
وی افزود: «موضوع صدور ویزا در دستور کار نشست کمیته مشترک ایران و کویت قرار دارد و هر موقع این نشست تشکیل شود این موضوع مورد بحثقرار خواهد گرفت.»

ایران و کویت تلاش می کنند روابط دوجانبه شان را گسترش دهند.
در ماه اکتبر، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت، همکاری های ایران و کویت به گسترش صلح و ثبات منطقه در راستای منافع متقابل کمک خواهد کرد.
جنتی افزود: توسعه همکاری های فرهنگی، دانشگاهی و هنری مسیر را برای توسعه همکاری ها در سایر زمینه ها هموار خواهد ساخت.