به گزارش افکارنیوز، امیر امینی در سفر به لرستان با اشاره به طلب پیمانکاران در حوزه راه‌سازی در کشور خاطر‌نشان کرد: متأسفانه در حدود پنج هزار تا پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم که بخشی از آن با اعتباراتی که تا پایان سال به ما اختصاص می‌یابد، جبران می‌شود.

وی عنوان کرد: مابقی بدهکاری به پیمانکاران را احتمالاً بعد از ابلاغ سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، از محل اعتبارات بند ج تبصره سه قانون بودجه سال ۹۳ حدود یک هزار میلیارد تومان بتوانیم با اخذ تخصیص از خزانه به پروژه‌ها تزریق کنیم.
معاون وزیر راه گفت: یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق‌شده که هم‌اکنون سازوکارهایی پیچیده دارد که امیدواریم به آن دست پیدا کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: در یک سال گذشته حدود ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر آماده‌ شده است و در دهه فجر امسال نیز حدود ۱۷۷ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده و تحویل صاحبان آن‌ها می‌شود.
امینی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود پرونده مسکن مهر در کشور به‌زودی جمع شود، افزود: تلاش می‌کنیم ساماندهی در حوزه مسکن مهر در سراسر کشور داشته باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در حوزه حمل‌ونقل در سال آینده حدود ۵۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه حمل‌ونقل داده‌ شده و به وزارت راه و شهرسازی حدود ۶۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص‌یافته است.
امینی حجم اعتبارات مورد نیاز در این حوزه را با توجه به پروژه‌های عظیمی که در پیوست قانون بودجه قرار دارد، بسیار فراتر از این مقدار دانست و عنوان کرد: اعتباری معادل ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای این منظور نیاز است تا همه این پروژه‌ها راه‌اندازی شود.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای حدود ۵۳ هزار کیلومتر راه در پیوست قانون داریم که اعتباری بالغ‌بر ۷۰ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امید است بتوان از تمهیداتی که در قانون دائمی شدن قانون الحاق و قانون بودجه سال ۹۴ مجلس و دولت اندیشیده شده است، با اولویتبندی پروژهها و در کریدورهای مهم کشور سرمایه گذاری خوبی داشته باشیم.