به گزارش افکارنیوز، زهره طبیب‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلام با اشاره به توطئه‌های نفتی آمریکا و عربستان علیه ایران گفت: بحثتحریم اقتصادی وجوه مختلفی دارد که بحثتوطئه نفتی بخشی از سناریوئی است که غرب برای شکستن کمر نظام جمهوری اسلامی طراحی کرده است.

وی افزود: تحریم‌ها علیه ایران متوقف نشده و ادامه دارد، درست است که ظاهرا اوباما مخالفت خود را با افزایش تحریم‌های جدید اعلام کرده اما قرار گرفتن چندین شرکت و افراد در لیست تحریم‌ها و و کاهش قیمت نفت نشان دهنده تداوم سیاست تحریم‌هاست.

این نماینده مجلس تأکید کرد: آمریکا برای اینکه نشان ندهند تحریم‌های جدیدی وضع شده از زاویه دیگر فشار می‌‌آورند و قیمت نفت را کاهش می‌دهند.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت نفت بنیه اقتصادی ایران را هدف گرفته است، ادامه داد: بعد از توافق ژنو گفته می‌شد فروش نفت ما نزدیک به یک میلیون بشکه است و بعد آنها به لحاظ حجم تعداد بشکه‌های نفتی ما را کاهش دادند، آن موقع برای ما سقفی در رابطه با فروش نفت وجود نداشت ولی آنها با اقدامی که انجام دادند فروش ما را تا سقف یک میلیون بشکه عملا محدود کردند.

طبیب‌زاده با بیان اینکه کاهش قیمت نفت تفاوتی با تحریم ندارد، تصریح کرد: راه دیگر تسلیم کردن ایران در مذاکرات و تن دادن به خواسته غربی کاهش قیمت نفت است تا روی این یک میلیون بشکه نفت ما تأثیر بگذارد وقتی درآمد یک میلیون نفت ما نصف شود دیگر احتیاجی به تحریم جدید نیست.

وی افزود: کاهش قیمت نفت و تحریم‌ها سناریویی است که هر دو اقتصاد ایران را نشانه رفته‌اند و جزئی از سیاست‌‌های خصمانه آمریکا علیه ایران هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: کاهش قیمت نفت یک حرکت کاملا سیاسی است که نقش مستقیم علیه قدرت اقتصادی ایران دارد و سناریویی است که توسط آمریکا و عربستان سعودی برای به زانو درآوردن انقلاب و مسئولین ایران در پای مذاکرات انجام می‌شود.

وی در خاتمه گفت: کاهش قیمت نفت یک کار سازمان یافته و با هدف است و فقط برای کاهش قدرت اقتصادی ایران و تن دادن به خواست آمریکا در مذاکرات طراحی شده است.