به گزارشافکارنیوز،اردیبهشت ماه سال گذشته و در روزهایی که مسکن ویژه تهرانسر مشتری چندانی نداشت، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از آغاز ثبت‌نام متقاضیان این طرح در محل پروژه با دو هدف سهولت ثبت‌‌نام و بازدید مردم از پروژه و اطمینان خاطر آنها برای ثبت‌نام خبر داده و گفته بود: ‌ تاکنون ۱۸۶۸ نفر احراز شرایط نهایی شده‌اند که باید پنج شرط نداشتن واحد مسکونی، سرپرست خانوار، متاهل، سابقه ۵ سال سکونت در تهران و عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولت را داشته باشند.

فریبرز واحدی تصریح کرد: متقاضیانی که اقساط اول و دوم خود را پرداخت کرده‌اند باید اول خرداد(۹۳) قسط سوم را نیز واریز کنند که در نهایت متقاضیان در یک سال ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند و بقیه پول که مربوط به زمین است نیز در مدت ۱۰ تا ۱۲ سال از آنها دریافت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور متوسط متقاضی ماهانه کمتر از یک میلیون تومان - اقساط - می‌پردازد که این مبلغ هیچگونه سود بانکی ندارد و فقط میزان ناچیزی کارمزد به آنها تعلق می‌گیرد.

این در حالی است که متقاضیان مسکن ویژه تهرانسر حکایت دیگری را از نحوه پرداخت اقساط ماهانه و سود میلیونی طرح مذکور روایت می‌کنند.

یکی از متقاضیان مسکن ویژه تهرانسر در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: زمانی که در مسکن ویژه ثبت‌نام کردم، اداره راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد که پرداخت اقساط ماهانه این طرح ظرف ۱۰ سال هیچ‌گونه سودی ندارد.

وی با بیان این‌که حتی این موضوع بارها توسط مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران مورد تاکید قرار گرفت، افزود: این در حالی است که الان مشخص شده که هر متقاضی مسکن ویژه که واحد خود را دریافت کرده باید ۳۰ میلیون تومان سود پرداخت کند.

وی با بیان این‌که جیب متقاضیان مسکن ویژه خالی شده خواستار فرصت ۶ ماه تا یکساله برای پرداخت اقساط شد و تصریح کرد: قرار بوده اقساط حداکثر ماهانه مبلغ یک میلیون تومان باشد، این در حالی است که پرداخت اقساط از ۹۰۰ هزار تومان شروع و به حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مسکن ویژه تهرانسر از همان ابتدای طرحی پر حاشیه بود بهطوریکه اختلافات پیمانکاران با کارفرما در پارهای مواقع به توقف ساخت وساز منجر شد و این مسئله نیز زمانبندی تحویل واحدهای را به هم ریخت. از سوی دیگر برخلاف وعدههای داده شده، قرار است متقاضیان مسکن ویژه حدود ۷۰ میلیارد تومان سود پرداخت کنند.