به گزارشافکارنیوز،سال گذشته به رغم رکود اقتصادی حاکم بر جهان، رولز - رویس توانست تعداد ۴۰۶۳ عدد از خودروهایش را بفروشد که این رقم بسیار قابل توجهی در فروش خودروهای لوکس بوده است. طبق آخرین آمار، وضعیت فروش خودروهای لوکس در جهان در سال ۲۰۱۴، سود و فروش قابل توجهی داشته است. رولز - رویس، خودروی لوکس انگلیسی با ۴۰۶۳ عدد در این میان رکورددار است. طبق گزارش منتشر شده از سوی شعبۀ آلمانی این برند انگلیسی، این اولین باری است که از زمان تأسیس این خودرو در طول ۱۱۱ سال اخیر، فروش این برند معروف از مرز ۴۰۰۰ عدد عبور می کند. گفتنی است رولز - رویس، در میان خودروهای لوکس، حرف اول را می زند و قیمت هر یک از مدلهای آن بیش از ۲۰۰.۰۰۰ یورو است.

جالب است بدانید که به رغم بحران مالی که جهان با آن دست و پنجه نرم می کند، از سال ۲۰۰۹ تاکنون میزان فروش رولز - رویس در جهان چهار برابر شده است. کارشناسان دلیل این امر را بین المللی شدن موفق این برند انگلیسی می دانند. ایالات متحده آمریکا، در میان کشورهای جهان، اولین خریدار خودروی لوکس رولز - رویس است. پس از آن کشورهای چین و امارات متحده عربی در رتبه های بعدی هستند. بریتانیا، تولیدکنندۀ رولز - رویس، در رتبۀ چهارم خریداران این برند است.

اما پس از این کشورها رولز - رویس در کدام کشورها به فروش رفته است؟ طبق آخرین گزارش منتشر شده، میزان فروش این خودروی انگلیسی در کل مناطق دنیا، ۱۲% رشد داشته است. در آمریکای شمالی فروش رولز - رویس ۳۰%، در خاورمیانه ۲۰% و در اروپا ۴۰% افزایش یافته است. حتی در فرانسه، کشوری که روزهای سخت اقتصادی را پشت سر می گذارد، در سال ۲۰۱۴،۱۳ عدد خودروی رولز - رویس شماره گذاری شد، در حالیکه این رقم در سال پیش از آن ۱۲ عدد بوده است.
یکی از دلایل موفقیت این خودروی انگلیسی، سیاستهای اتخاذ شده از سوی این برند از سال ۲۰۰۳ تاکنون است که مبتنی بر عرضه بالا و متنوع است. رولز - رویس در کنار خودروی کلاسیک معروف خود یعنی " فانتوم "، مدل اسپورت دیگری را نیز عرضه کرد و در سال ۲۰۱۳ آن را ارتقاء داد و قرار است امسال مدل دیگری را نیز روانه بازار کند.

گفتنی است رولز- رویس برای پنجمین سال متوالی است که می تواند رکورد فروش استثنایی را ثبت کند. کارشناسان صنعت خودروسازی می گویند سود بالای این خودرو، امکان گسترش سرمایه گذاریهای بیشتری را به این برند خواهد داد. کمااینکه احداث یک مرکز تکنولوژی و لجستیکی از سوی این برند در دست اجراست. در حال حاضر میزان تولید رولز- رویس سالیانه به ۶۰۰۰ عدد می رسد اما پیش بینی می شود این برند انگلیسی توان تولید خود را در سالهای آینده افزایش دهد.