به گزارشافکارنیوز،همایون دارابی با اشاره به اینکه پیش از این قیمت مرغ با توجه به هزینه‌های تمام شده برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نبود، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت مرغ به تعادل رسیده و منافع مشترک مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تأمین شده است.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ایران با بیان اینکه امسال شرکت پشتیبانی امور دام و طیور از طرف دولت خرید تضمینی مناسبی در حد ۱۶۰ هزار تن مرغ را انجام داده است، افزود: در همین راستا دیگر احتیاجی به خرید تضمینی مرغ در سال جاری نیست.

وی اضافه کرد: پیش از این واحدهای تولیدی برای تأمین مواد اولیه از ارز مرجع استفاده می کردند اما اختصاص ارز مبادله ای برای خرید مواد اولیه باعثشد تا هزینه ها افزایش پیدا کند.

دارابی با بیان اینکه هم اکنون با خریدهای تضمینی و قیمت مرغ در سطح بازار به شرایط تعادل قیمت‌ها دست پیدا کرده ایم، تصریح کرد: دیگر تا پایان سال دلیلی بر افزایش قیمت مرغ وجود ندارد.

وی با تأکید براینکه قیمت ۷ تا ۷هزار ۲۰۰ تومان برای هر کیلو مرغ آن هم در شرایط فعلی بسیار مناسب است، اظهارداشت: با مدیریت مسئولان مربوطه و عرضه مرغهای ذخیره شده شرکت پشتیبانی امور دام امیدواریم قیمت مرغ در همین شرایط تعادل باقی بماند.