به گزارش روابط عمومی بانک ملت، این حضور بر پایه برنامه های تدارک دیده شده ازسوی بنیاد ملت صورت می گیرد. بانک ملت فعالیت‏های بانک در نمایشگاه بینالمللی محیط زیست را در حوزه‏های گوناگونی پیش می ‏برد و اهدافی چون حفاظت از گونههای جانوری در معرض انقراض، حافظت از منابع آب و خاک، احترام به طبیعت، جلوگیری از بیابانزایی و به طور کلی تلاش برای رسیدن به محیط زیست پاک در جهت توسعه پایدار را دنبال میکند.

با توجه به استقبال هر ساله طیف وسیع مخاطبان از نمایشگاه محیط زیست، بنیاد ملت تلاش کرده با طراحی بخش‎های مختلف در غرفه خود بتواند این طیف وسیع را به خود جلب کند و با برگزاری برنامه‏ های جذاب و آموزنده تلاشی در جهت حفاظت از محیط زیست گام بردارد.

شرح برخی از این بخش‏ها در ادامه می‏ آید:

نمایش عروسکی گونه‎های در معرض خطر:این نمایش که برای کودکان اجرا می‏ شود، داستان زندگی پر از تهدید یکی از گونه‏ های جانوری در معرض خطر برای کودکان شرح داده می‏ شود.

کارگاه بازی، خلاقیت و طبیعت:در این کارگاه تلاش می شود مفاهیم محیط زیستی در قالب بازی به کودکان آموزش داده شود و علاوه بر برانگیزاندن حس خلاقیت در آنها، احترام به طبیعت هم به آنها آموزش داده شود.

شعبه محیط زیستی:این شعبه در کنار کارگاه بازی و خلاقیت قرار دارد و آثار کودکانی که به تولید محصولات هنری می پردازند را بصورت نمادین خریداری می کند.

فروشگاه محصولات محیط زیستی:در این فروشگاه مجموعه ای از محصولات محیط زیستی مانند پوستر و کارت پستال های گونه های در معرض خطر وجود دارد که به کودکانی فعال در کارگاه بازی، خلاقیت و طبیعت فعالیت داشته اند، هدیه داده می شود.

پازل محیط زیستی:این پازل تصویر یک نقاشی ایرانی - مغولی است که در موزه لندن نگهداری می شود و در آن گونه ‏های جانوری ایران به نمایش در آمده است، این پازل که از سوی انجمن یوز ایرانی ارائه می شود، کودکان همراه با آشنایی با این گونه‎ها پازل را هم ترکیب می‎کنند.

میز گفت و گوی مدیران بانک با کارآفرینان سبز:در این میز مدیران بانک ملت درباره شیوه‏ های سرمایه‎گذاری در حوزه اقتصاد سبز و خدمات و محصولات بانک به شرکتهای فعال در این حوزه توضیحاتی ارائه می‏ کنند.

چهاردهمین نمایشگاه محیط زیست و اقصاد سبز یکم تا چهارم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‏های بین‏ المللی تهران برگزار میشود. غرفه بنیاد ملت، در سالن ۳۱ A می باشد.