به گزارش افکارنیوز، در این مقطع از رئیس جمهور محترم انتظار می رود با همت و عنایت بیشتری به مهمترین وعده اقتصادی خود در سال گذشته یعنی بهبود مستمر محیط کسب وکار بپردازد و گزارش رسمی منتشره توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را درباره اجرایی نشدن بیش از ۶۵درصد ازاحکام قانون یاد شده، پیگیری فرمایند.

بر همه مسوولان کشورواجب است عملا به حل مشکلات و مطالبات ملت فهیمایران همت گمارند. ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای و تاکید بر درخواست ملی از آنها، برای تسلیم نشدن در برابر زیاده خواهی و زورگویی دشمنان ایران اسلامی، همه مسوولان اقتصادی کشور قویاً می بایستی بدون توجه به روند و نتیجه مذاکرات هسته ای، همه همت و توان خود و مجموعه تحت مدیریت شان را به رفع مشکلات تولید و سرمایه گذاری و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی متمرکز کنند.

از مسوولان ارشد اقتصاد ایران انتظار می رود در اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، کاهشهزینه های غیرضروری و تشریفاتی را در دستورکار قرار دهند و وقت و تمرکز خود را بجای فعالیت های کم اثر مانند برگزاری همایش های تکراری و نمایشی، صرف پاسخگویی به مشکلات تولیدکنندگان وصادرکنندگان کشور نمایند. حل مشکلات عمیق وکهنه اقتصاد ایران، البته یک شبه امکان پذیر نیست اما با همت و اراده ی مضاعفمی توان به نتیجه امیدوار بود. همتی که متاسفانه در برخی مدیران دولتی وسیاست های اتخاذ شده توسط آنها دیده نمی شود مدیرانی که با ساختارهای غیر شفاف، ضد تولیدی و واردات گرای موجود خوگرفته اند و در برابر اصلاح آنها مقاومت می کنند. از مسوولان اقتصادی کشور انتظار می رود با جدیت در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی حاضر شوند و نسبت به اصلاح سیاستها اقدام نمایند.

از تشکل های صنفی مردمی نیزانتظار می رود خواسته های به حق تولیدکنندگان وصادرکنندگان کشور را بدون رودربایستی وملاحظه از مسئولان اقتصادی کشور مطالبه کنند و مدارا با مسئولان کمکار وسهل انگار را کنار بگذارند.


از مسوولان وزارت امور خارجه انتظار می رود در اجرای وظیفه قانونی خود، بخش اقتصادی سفارتخانه ها ونمایندگی های سیاسی ایران در خارج از کشور را با تمام توان در خدمت تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی بسیج کند. از وزارت صنعت معدن و تجارت قویاً انتظار می رود رویه بی مهری به تولیدکنندگان وصادر کنندگان ایرانی را کنار بگذارد و طوری سیاستگذاری نماید تا سرمایه گذاری و تولید در ایران مقرون به صرفه شود و تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در این جنگ اقتصادی با رقبای بین المللی و تحریم کنندگان ظالم، تنها و بی یاور نمانند. از دولتمردان محترم به ویژه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار می رود در این کارزار سخت و سرنوشت ساز، باری از دوش مجاهدان اقتصادی بر دارند نه این که بر مشکلات آنها بیفزایند. حقیقت این است که تولیدکنندگان در ایران با چنان مشکلاتی و فشارهایی از سوی دستگاه های اجرایی و به ویژه بانک ها مواجه هستند که رفع آنها همت، جسارت در برهم زدن ساختارهای رانت و فساد محور، کار مضاعف و شبانه روزی می طلبد.

کمیته اقتصادی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، در آستانه اولین سالگرد ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، از همه مسوولان حکومتی به ویژه دولتمردان محترم اکیداً درخواست می کند در حل این مشکلات، پیش از پیش بکوشند تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی از این نبرد تاریخی و در جنگ تحمیلی اقتصادی بر ایران و انقلاب اسلامی، پیروز و سربلند خارج شوند.کمیته اقتصادی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی
۳اسفند۱۳۹۳