به گزارشافکارنیوز،رضا شیوا در رابطه با ارسال گزارش مکتوب شورای رقابت به وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد انحصار بازار خودروهای وارداتی با ایجاد طرح ساماندهی، اظهار داشت: این شورا در ماه‌های پایانی سال گذشته پس از اعلام طرح ساماندهی واردات خودرو دلایل خود را در مخالفت با اجرای آن بیان و در نهایت به توافقی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصلاح آن دست پیدا کرد.

وی با بیان اینکه بعد از رفع ابهامات دیگر گزارشی را به وزارت صنعت ارسال نکرده ایم، به دویست و سیزدهمین جلسه شورای رقابت در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این جلسه براساس مصوبه اعضاء شورای رقابت با رفع ابهامات ضوابط قیمت گذاری خودروهای وارداتی، شورا دیگر دخالتی در بازار خودروهای وارداتی نخواهد داشت.

رئیس شورای رقابت گفت: به اعتقاد شورای رقابت اگر امتیاز کالاهای سرمایه‌ای از جمله خودرو به واردکنندکان رسمی داده شود در بازار نوعی انحصار ایجاد خواهد شد اما در طول جلسات با وزارت صنعت امکان واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی نیز فراهم شد.

شیوا با بیان اینکه قرار شده این افراد بابت واردات سه درصد ارزش CIF خودرو برای گارانتی را به شرکت های رسمی پرداخت کنند، تصریح کرد: اگر واردکنندگان در مورد این درصد اعتراضی دارند باید این موضوع را با وزارت صنعت در میان بگذارند و با این وزارت خانه به توافق برسند.