به گزارش افکارنیوز، با عنایت به تکلیف مصرح در بند " د " تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور, دولت موظف است از فروردین ماه سال ۱۳۹۴، امکان ثبت‌نام کلیه کسانی را که موفق به ثبت‌نام در طرح دریافت یارانه نقدی نشده‌اند در فرمانداری‌های شهرستان‌ها فراهم نموده و از ماه بعد از ثبت‌نام، نسبت به پرداخت یارانه آنان اقدام نماید.

همچنین بر اساس تکلیف مصرح در بند " ح " تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور، دولت موظف است یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند. خانوارهای پردرآمد به‌تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین می‌شود.

اما با وجود این الزام قانونی کسب اطلاع از فرمانداری‌ها حکایت از آن دارد که تا کنون بخشنامه مربوطه به فرمانداری‌ها ابلاغ نشده است و به همین منظور ثبت نام جدید دریافت یارانه نیز اجرایی نشده است.

فرماندار املش در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: ثبت‌نام خانوارهای جدید برای دریافت یارانه تا این لحظه به فرمانداری ابلاغ نشده است.

البته تلاش خبرنگار ما از روز گذشته تا کنون برای ارتباط با مسئولان سازمان هدفمندی یارانهها به نتیجه نرسید و همین موضوع باعث تشدید ابهام در اجرای این بند از قانون بودجه می شود.