به گزارش افکارنیوز، حمید چیت‌چیان طی حکمی همایون حایری‌خیاوی را به سمت مشاور عالی وزیر نیرو در توسعه صنعتی و فناوری و رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو منصوب کرد.

متن حکم وزیر نیرو خطاب به همایون حایری‌خیاوی به شرح زیر است:

" با عنایت به مراتب تعهد، شایستگی و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به‌عنوان مشاور عالی وزیر نیرو در توسعه صنعتی و فناوری و رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با بهره‌گیری از توان علمی و تجربه‌های ارزشمندتان، ضمن ارایه مشاوره‌های مفید و موثر به این‌جانب با اتکال بر خداوند متعال و همکاری معاونت‌های وزارت نیرو و هم‌فکری متخصصان و صاحب‌نظران ذی‌ربط و جلب مشارکت بخش خصوصی، در تحقق اهداف و وظایف مرکز اهتمام ورزید.
اهم وظایف جناب‌عالی به شرح زیر است:
- توسعه و ارتقای فناوری در صنعت آب و برق
- پشتیبانی و حمایت از توسعه فعالیت شرکت‌های خصوصی پشتیبان صنعت آب و برق(مشاوران، پیمان‌کاران و سازندگان تجهیزات)
- توسعه صادرات برق و تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی در حوزه صنعت آب و برق
- توسعه روابط و همکاری‌های بین‌الملل
- زمینه‌سازی برای استفاده هرچه بیشتر از فرصت‌های خارجی و بین‌المللی برای ارتقای صنعت آب و برق کشور
از خداوند متعال توفیق جناب‌عالی را در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت‌رسانی موثر به مردم عزیز کشور، خواستارم. "

همایون حایری‌خیاوی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف است و مهندس بهره‌برداری نیروگاه بخار بندرعباس، رییس تعمیرات الکتریک نیروگاه گازی ری، مدیر دفتر فنی تولید شرکت برق منطقه‌ای تهران، معاونت توزیع نیروی برق شرکت برق منطقه‌ای تهران، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، معاون بهره‌برداری شرکت توانیر و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و مدیرعامل توانیر از پیشینه‌های کاری وی محسوب می‌شود.

وی در کارنامه فعالیتهای علمی خود پیشینه تدریس دروس تخصصی برق در دانشگاههای خواجه نصیرالدین طوسی، تبریز و امیرکبیر، تالیف و ترجمه ۱۲ کتاب در زمینههای مهندسی برق پیشرفته، ارایه بیش از ۴۰ مقاله در کنفرانسهای معتبر علمی و بینالمللی، ارایه بیش از ۳۰ طرح نو و ابتکاری (علمی، مهندسی و اقتصادی) که حاصل اجرای آنها صرفهجویی اقتصادی و ارتقای علمی و فناوری در صنعت برق بوده است و کسب رتبه چهره درخشان مروج دانش و فن در صنعت برق کشور را دارد.