به گزارش سایپانیوز پس از اتمام تعطیلات نوروز، با برنامه ریزی های صورت گرفته و تاکیدات مدیریت ارشد گروه در خصوص ضرورت توجه به امر تولید و تلاش جهت شتاب بخشی به فعالیت های خطوط، تولید محصول در گروه خودروسازی سایپا در نیمه دوم فروردین ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد کرد.

بر اساس این گزارش تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا تا پایان فروردین ماه امسال به عددی معادل ۲۳ هزار و ۳۲ دستگاه رسید، این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۷ هزار و ۵۷۴ دستگاه خودرو در گروه سایپا تولید شد.

تولید ۲۱ هزار و ۴۲۰ دستگاه انواع محصولات سواری نظیر خودروهای خانواده ایکس ۱۰۰، تیبا، تیبا۲، سراتو، تندر۹۰، محصولات بریلیانس، آریو(z۳۰۰) در کنار تولید هزار و ۶۱۲ دستگاه انواع محصولات تجاری نیمه سنگین و سنگین شامل انواع وانت نیسان، پادرا، کشنده های سنگین و کامیونت فوتون مجموع تولیدات گروه خودروسازی سایپا در سال جاری را تشکیل می دهند.

این روند با راه اندازی خطوط تولید جدید نظیر خط تولید خودرو پرسیس(H۲۳۰) در سایپا و محصولات H۳۰۰ در پارس خودرو و همچنین افتتاح خط تولید خودرو ساینا در شرکت سایپاکاشان در اردیبهشت ماه رشد بیشتری خواهد داشت.