به گزارش افکارنیوز، علی طیب نیا در پایان سفر۲ روزه به استان کرمانشاه، گفت: بازدیدی هم از مناطق مرزی استان داشتیم و در نشستهایی با فعالان اقتصادی و مقامات استانی، راهکارهایی برای رفع مشکلات مطرح و توافقات خوبی هم حاصل شد.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص معافیتهای مالیاتی برای صادرات از استان کرمانشاه گفت: صادرات از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده معاف است، البته، مشکلاتی ناشی از بی توجهی به مقررات قانونی مربوط به نحوه بهره مندی از معافیت وجود داشت که ما قول داده ایم، همکارانمان این مشکلات را بررسی و حل و فصل بکنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه حذف این معافیتها چه کمکی به اقتصاد کشور می کند گفت: ما اصولا در چارچوب اقتصاد مقاومتی بنا داریم؛ نیازهای مالی کشور را از محل درآمدهای سالم، به ویژه درآمدهای مالیاتی تامین کنیم و وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی را کاهش دهیم که در این چارچوب، ساماندهی معافیتها یکی از اولویتهای ماست.

طیب نیا گفت: بسیاری از معافیتها در گذشته با هدف کمک به سرمایه گذاری و تولید برقرار شده، که در تحقق این هدف موفق نبوده است و ما به دنبال حذف اینگونه معافیتها هستیم که هیچگونه تاثیری بر رشد و توسعه نداشته اند.

وی افزود: البته اگر معافیتها بتوانند به توسعه اقتصاد کشور کمک بکنند طبیعی است ؛ با آن معافیت مقابله ای نخواهیم داشت و در واقع ، هدف ، حذف معافیتها نیست بلکه ساماندهی و هدفمند کردن معافیتهای مالیاتی است.