به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای پاک بین در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: سود سهام عدالت سالهای ۸۵ و ۸۶ پرداخت شده است و مشمولان مرحله اول ۲ بار و بعد از آن هم یک بار سود سالانه ۴۰ هزار تومان را دریافت کرده اند و بقیه هم به عنوان بدهی به دولت پرداخت شد.

وی درباره علت تاخیر در پرداخت سود سهام سالهای بعد افزود: براساس قانون تجارت شرکت های سرمایه پذیر گاهی تا ۱۶ ماه بعد از پایان سال مالی مهلت دارند این سود را به شرکت های سهام عدالت پرداخت کنند و برخی شرکت ها نیز بدهکار هستند.

پاک بین گفت: براساس مقرراتی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و همچنین در سازمان خصوصی سازی تاکید شده است قبل از پرداخت سود سهام عدالت باید از منابع سود دریافت شده همه بدهی ها بابت اقساط شرکت های مشمول سهام عدالت به خزانه واریز شود که این موضوع باعثتاخیر شده است.

پاک بین با بیان اینکه همه سود سال های معوقه پرداخت خواهد شد، افزود: از مجلس و دولت می خواهیم با اصلاح قوانین و مقررات این بخش شرایطی را فراهم کنند که سود سهام عدالت بموقع یا با حداقل تاخیر زمانی به صاحبان آن پرداخت شود.

کل مشمولان سهام عدالت در قالب ۶ دهک، جمعیت ۴۲ میلیون نفری را تشکیل می دهند که از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شرکتهای دولتی در سال های ۸۴ تا خرداد ۹۰ بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان مربوط به سهام عدالت است.