به گزارش افکارنیوز، ناصر رئیسی فرد درباره آخرین وضعیت قیمت و سهمیه های بنزین پس از توقف اختصاص سهمیه بنزین خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها از خرداد ماه سال جاری، گفت: سیاست بنزین دولت تا پایان سال جاری عرضه تک نرخی بنزین و حذف موقتی سهمیه ها است.

رئیس کانون کارفرمایی جایگاه داران سوخت کشور با اعلام اینکه بر این اساس دست کم تا پایان سال جاری سهمیه بنزین جدیدی با قیمت ۷۰۰ تومانی به خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها اختصاص نمی یابد، تصریح کرد: افرادی که در کارت هوشمند سوخت خود داردارند یا ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی هستند می توانند با وجود توقف تخصیص سهمیه ها همچون سابق از این سهمیه استفاده کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ بخشنامه و مصوبه ای از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای سوخته شدن سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی ذخیره در کارت‌های سوخت به جایگاه داران بنزین ابلاغ نشده است، بیان کرد: از این رو فعلا سهمیه بندی بنزین تا زمان مصرف موجودی بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌ها صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت ادامه می یابد.

رئیسی فرد همچنین با بیان اینکه این احتمال وجود دارد که در آینده تاریخ مصرفی برای استفاده از ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌های هوشمند سوخت توسط دولت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تعریف و اجرایی شود، درباره تغییرات جدید قیمت فروش بنزین با توقف تخصیص سهمیه ها هم توضیح داد: افزایش قیمت بنزین فعلا در دستور کار دولت قرار ندارد.

رئیس کانون کارفرمایی جایگاه داران سوخت کشور با یادآوری اینکه با توقف تخصیص سهمیه کماکان امکان خرید بنزین با قیمت‌های آزاد ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ تومان برای بنزین معمولی و سوپر در جایگاه ها وجود دارد، افزود: از این رو آن دسته از خودروسوارانی که سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی ذخیره در کارت سوخت خود ندارند می توانند بنزین را با قیمت آزاد ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ تومانی از جایگاه ها خریداری کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود این سناریوی قیمتی تا پایان سال جاری ادامه یابد، اظهار داشت: عرضه بنزین تک نرخی منجر به کاهش برخی از مشکلات در جایگاه های سوخت می شود و حتی به مسئولان پیشنهاد می کنیم که سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی خودروهای عمومی را در کیف الکترونیکی سوخت آنها شارژ شود.