به گزارش افکارنیوز، رویترز اعلام کرد: در حالی که قیمت دلار بخشی از رشد اخیر خود را از دست داده، قیمت طلا امروز در بالای پایین ترین رقم دو و نیم هفته اخیر در نوسان بود، اما به دلیل چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا، فلز زرد همچنان در مسیر دومین کاهش هفتگی متوالی خود قرار داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۲‌ دلار افزایش به ۱۱۹۱ دلار رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به ۱۱۸۰ دلار و ۵۵ سنت رسید که پایین ترین رقم دو هفته و نیم اخیر بود.، اما سپس با تضعیف ارزش دلار و شاخص های سهام اندکی ترمیم شد. قیمت طلا در این هفته همچنان ۱.۵ درصد کاهش داشته است.

جیسون کریزولا، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به نظر می رسد که قیمت(طلا) همچنان در حدود ۱۱۸۰ تا ۱۱۹۵ دلار در نوسان خواهد بود و با توجه به رشد ارزش دلار، احتمال کاهش بیشتر از افزایش است.»

تحلیلگران فنی در اسکوتیا موکاتا نیز گفتند، حرکت طلا در حال حاضر کاهشی است و در صورت عبور قیمت از ۱۱۷۱ دلار احتمال فروش های جدید وجود دارد.
پس از آنکه رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته اعلام کرد بانک مرکزی این کشور احتمالا اواخر امسال نرخ بهره را افزایش خواهد داد، ارزش دلار رو به افزایش بوده است.

آمارهای اقتصادی در روز پنجشنبه نیز همراستا با این سخنان بود. قراردادهای خرید خانه های دست دوم در آمریکا در ماه آوریل برای چهارمین ماه متوالی افزایش یافت و به بالاترین رقم در ۹ سال اخیر رسید و موجب بهبود چشم انداز بازار مسکن در آمریکا شد.

تجار اکنون در انتظار انتشار آمارهای تولید ناخالص داخلی آمریکا در اواخر امروز هستند.

افزایش نرخ بهره ارزش دلار را افزایش می دهد و به جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران آسیب می زند.