به گزارش افکارنیوز، شاخص کل بازده نقدی و قیمت بورس امروز شنبه ۹ خرداد ۹۴، با افزایش ۱۷ واحدی به ۶۳ هزار و ۴۱۹ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در این بازار با افزایش ۷ واحدی خود را به محدوده ۲۶ هزار و ۵۷۷ واحد رساند.

در بازار اول اما نماگر این بازار با افت ۶ واحدی عدد ۴۵ هزار و ۷۲۰ واحد را برای خود ثبت کرد در حالی که شاخص بازار دوم با رشد ۱۵۴ واحدی به عدد ۱۳۱ هزار و ۹۷ واحد رسید.

ارزش کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران امروز اندکی بیش از ۶۰ میلیارد و ۵۴۶ میلیون تومان بالغ شد که از دست به دست شدن ۳۵۴ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۴۵ سهم و دارایی‌های مالی قابل معامله در ۳۴ هزار و ۶۹۲ دفعه معامله بود.

در بازار فرابورس نیر شاخص کل این بازار(آیفکس) با رشد اندکی رقم ۷۱۴ واحد را برای خود ثبت کرد. ارزش معاملات در این بازار با توجه به جابجایی سهام و اوراق مالی قابل معامله خرد و بلوک به بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان رسید که از نتیجه بیش از ۵۸ میلیون سهم در ۱۴ هزار و ۸۰۹ دفعه معامله بود.

در بورس تهران امروز ۳ نماد معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب با ۳۰،۲۲ و ۱۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند، در عین حال شرکت‌های کشتیرانی ج. ا. ا با ۷۱ واحد افزایش همراه اول با ۲۵ واحد افزایش و پالایش نفت بندرعباس با ۱۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل این بازار گذاشتند.

طی امروز بازار سهام همچنان شاهد بازارگردانی و حمایت زیر پوستی برخی حقوقی‌های عمده و همچنین صندوق توسعه بازار بود گرچه فضای حاکم بر معاملات بازار سهام نشان می‌دهد، همچنان سردرگمی و ابهام از آینده بر بازار احاطه دارد.

در حال حاضر آنچه که در تالار شیشه‌ای می‌توان به وضوح دید بی‌انگیزه‌ بودن سهامداران برای تصمیم‌گیری‌ها در خرید و فروش است و این در حالی است که بازار نسبت به آینده همچنان با بیم و امید می‌نگرد.

آنچه در بازار سهام مشهود است این که با وجود بازارگردانی ضعیف حقوقیها برای سبز نگه داشتن چراغ نماگرهای بورسی اما همچنان بازار برای بازگشت به دوران رونق خود در جا میزند.